Zastúpenie firiem Vipa, Deltalogic, Profichip, Ewon, Procentec a Weintek. Predaj HW, tvorba SW, inžinierska činnosť.

VIPA PROFINET CPU - 4 komunikačné porty: PROFINET I/O, Ethernet PG/OP, PROFIBUS, MPI

Adaptéry NetLink aj pre Windows7 a TIA Portal

eWON COSY - pripája PLC cez internet ešte jednoduchšie

COMbricks - PROFIBUS trvale pod dohľadom

eMT3000 - nový rad dotykových panelov

Brány ADFWeb - pre všetky sériové a ethernetové protokoly

ControlSystem

Novinky o produktoch

24.03.2020

Weintek uvádza nové produkty v cMT X Series

V súčasnosti HMI slúži na zobrazenie údajov, riadenie stroja, ukladanie údajov, komunikáciu s PLC, preklad protokolov, grafické zobrazenie, alarmy, prehrávanie médií a integráciu IIoT. V dnešnej dobe zákazníci zvyknutí na rýchle zariadenia, ako sú smartfóny a tablety, očakávajú podobnú rýchlosť prevádzky aj pri práci s HMI. Firma Weintek teraz vydáva HMI série cMT X: cMT3092X / cMT3152X / cMT3162X, ktorá sa môže pochváliť najvýkonnejším procesorom v porovnaní s procesormi v podobných produktoch.

 • štvorjadrový procesor A17,
 • pre používateľov  „cMT HMI + CODESYS“, výkonný procesor zaisťuje rýchle a hladké prevádzkové skúsenosti aj pri spustenom CODESYS,
 • dual Ethernet ports,
 • RS232, RS485 2W / 4W,
 • komunikačný portCAN Bus,
 • USB Host port,
 • zabudovaný mono reproduktor,
 • služba vzdialeného prístupu EasyAccess 2.0.

Vylepšenia cMT X Series, ktoré poskytuje nové užívateľské prostredie:

Easy Monitoring: WebView - bez potreby inštalácie ďalšieho softvéru je možné monitorovať HMI jednoducho pomocou prehliadača na stolnom počítači, smartfóne alebo tablete.

 

 

Nové rozhranie: Web 2.0 - webový prístup zabezpečený šifrovaným prenosom údajov.

 

 

Intuitívne ovládanie: Operácie gestami - cMT3152X / cMT3162X majú kapacitnú multidotykovú obrazovku, ktorá podporuje najnovšie funkcie EasyBuilder Pro a operácie pomocou intuitívnych gest.

 

Vibračná funkcia pri Event Alert- cMT3162X má vstavanú vibračnú funkciu, ktorá upozorní na udalosť.

 

 

 

Technická špecifikácia:

Verzia softvéru: EasyBuilder Pro V6.04.01 alebo novšia.

10.03.2020

10 vecí, ktoré by ste mali vedieť o eCatcheri (VPN klient)

# 1  eCatcher Online Help
Stlačením klávesu "F1" v aplikácii eCatcher alebo kliknutím na ikonu "?" v pravom hornom rohu sa otvorí online pomocník eCatcher venovaný stránke alebo téme, na ktorej sa práve nachádzate.
Online pomocník eCatcher priamo >>

# 2 - Prispôsobte si popis Ewonu
V rámci rozhrania eCatcher je možné prispôsobiť 3 stĺpce, napr. krajinu, kde je Ewon umiestnený, názov projektu...
Jasný popis na každom vzdialenom Ewone umožňuje jednoduchú identifikáciu. Tento popis môžete použiť aj na filtrovanie vo vyhľadávacom paneli v eCatcher, eCatcher Mobile (Google Android, Apple iOS) alebo M2Web.
V predvolenom nastavení sa tieto stĺpce nazývajú "Custom Field 1,2 a 3". Toto nastavenie sa nachádza v ponuke:
"Account > Advanced settings > Custom Fields > Modify". Vlastné polia môžu byť premenované na meno zákazníka - miesto, názov miesta, typ stroja.

Užitočné informácie: môžete si pridať ďalšie preddefinované stĺpce, napríklad verziu firmvéru alebo informácie o sieti.

# 3 - Ewon Logbook
Pre každé zariadenie Ewon vo vašom účte je k dispozícii denník. Po pripojení k Ewonu môžete do denníka písať ďalšie správy kliknutím na "Pridať správu" v okne aktívneho pripojenia. Logbook môžete zobraziť aj vtedy, ak nie ste pripojení, jednoduchým kliknutím na ikonu. Používateľské správy, pripojenia a ďalšie udalosti sa zobrazujú v rovnakom logu. Pomocou filtra môžete z protokolov vytriediť konkrétne udalosti. Logy môžete exportovať, filtrovanť alebo kompletovať ako súbor CSV alebo TXT.

# 4 - Talk2M stránka stavu
Servery Talk2M sú monitorované technikmi 24 hodín denne, 7 dní v týždni. Webová stránka Talk2M Status odráža stav infraštruktúry Talk2M v reálnom čase. Všetky poruchy alebo servisné zásahy sú hlásené. O plánovanej údržbe sa dozviete e-mailom.
Talk2M Status >>

# 5 - Talk2M Connection Checker
Perfektným nástrojom na overenie, či vaše pripojenie WAN použité pre váš Ewon alebo eCatcher môže poskytnúť úplný prístup k službám Talk2M.
Tento nástroj stiahnete tu: Ewon Downloads
Viac informácií v odkaze: Talk2m Connection Checker 3.0

# 6 - Dvojfaktorové overenie
Obvyklé overovanie sa vykonáva prostredníctvom SMS, ale môže sa vykonať aj overením vyhradeného počítača, ktorý sa použije ako druhý dôveryhodný autentifikačný faktor.

# 7 - Zobrazie Ewonov na mape
Namiesto klasického zoznamu môžete zobraziť všetky zaregistrované Ewony na mape sveta. Geolokácia nie je na základe GPS technológie, takže je kompatibilná so všetkými zariadeniami Ewon. Poloha sa získa buď prostredníctvom celulárnej siete alebo v korelácii s informáciami od poskytovateľov internetových služieb alebo Wi-Fi smerovačom. Ručné nastavenie je možné, ak odhadovaná poloha nie je dostatočne presná alebo pre skupinové zobrazenie. Z dôvodu ochrany osobných údajov môže byť geolokácia zariadení deaktivovaná buď pre celý účet, alebo len pre konkrétny Ewon.

# 8 - Registrácia Ewonu na inom účte Talk2M
Z bezpečnostných dôvodov a kvôli zabráneniu zneužitia prevádzky zariadení Ewon, nemôžete zaregistrovať Ewon k inému účtu Talk2M. Server Talk2M automaticky zamietne žiadosť o registráciu (prístup bol odmietnutý).
Ak chcete znova priradiť Ewon k inému účtu Talk2M, musí správca účtu najskôr odstrániť Ewon z bývalého účtu Talk2M.
Ďalšie informácie o riešení problémov:
troubleshooting: 33234 - t2m-Access denied.

# 9 - Reporty
Pre mnoho organizácií je schopnosť sledovať, kto sa pripája k rôznym vzdialeným strojom a zariadeniam, dôležitou súčasťou ich podnikateľskej praxe. Talk2M poskytuje správy administrátorom účtov, aby sledoval aktivitu svojich účtov. Zistite, ako exportovať mesačné prehľady v tomto videu >>

# 10 - Prispôsobte si prístup k Talk2M
Portál M2Web si môžete prispôsobiť tak, aby odrážal identitu vašej spoločnosti. Prístup M2Web môže byť plne integrovaný do webovej stránky tretej strany prostredníctvom Iframe. Táto funkcia sa volá
M2Web Logo Program a môžete ju nakonfigurovať priamo z aplikácie eCatcher.

 

18.02.2020

Ethernet driver pre spojenie so Siemens S7-1200/S7-1500 PLC

Siemens S7-1200 a S7-1500 sú PLC používané na celom svete, na komunikáciu s týmito PLC vyvinula spoločnosť Weintek ethernetový ovládač Siemens S7-1200 / S7-1500 (S7CommPlus, Symbolic Addressing). Video ukazuje, ako vytvoriť projekt HMI na pripojenie PLC Siemens S7-1200 a S7-1500.
Najskôr importujte tagy PLC do súboru projektu. EasyBuilder Pro poskytuje dva spôsoby importu:

1. Priame získanie tagov z PLC:

[Get tag info]: HMI môže komunikovať s PLC priamym a získať tag priamo z PLC pomocou EasyBuilder Pro. Upozornenie: v TIA portáli by sa mal povoliť prístup vzdialeného partnera k PLC: Choďte do Properties in Project a povoľte [Protection & Security] »[Permit access with PUT/GET communication from remote partner].

2. Import TIA projektu:

Ak PLC nie je v blízkosti, import TIA projektu môže tiež vytvárať tagy.
a. V TIA portáli by mal byť povolený prístup k PLC od vzdialeného partnera: Choďte do Properties in Project a povoľte [Protection & Security] » [Permit access with PUT/GET communication from remote partner].
b. TIA Projekt musí byť skompilovaný. V ponuke otvorte [Edit] »[Compile].
c. Po kompilácii zatvorte TIA Projekt TIA a potom importujte projekt do EasyBuilder Pro.

cMT Diagnoser umožňuje diagnostické operácie týkajúce sa komunikačných chýb pri spustení projektu v HMI modeloch série cMT. Nástroj cMT Diagnoser sa nachádza v inštalačnom adresári EasyBuilder Pro.

Použiteľný hardvér a softvér: modely cMT/XE/eMT/mTV Series s verziou EasyBuilder Pro V6.03.02 alebo novšou.

 

11.02.2020

Talk2M Connection Checker

Ewon pomáha zákazníkom dosiahnuť úspešné diaľkové pripojenie k strojom a zariadeniam. Vytvoril súbor otázok a odpovedí (FAQ)  pre prípravu vzdialeného prístupu.

Connection Checker Talk2M je bezplatný nástroj na testovanie pripojenia Talk2M, ktorý ponúka výhody ako:
• rýchly test a overenie VPN pripojenia k 20+ Talk2M serverom,
• diagnostiku a určenie prekážok pripojenia,

• log file je možné použiť pre ďalšie riešenie problémov,
• nevyžaduje sa žiadna inštalácia, jednoducho nástroj spustite!
Spoľahlivý a podrobný test pripojenia vám pomôže pri úspešnom nasadení vzdialeného prístupu k vašim strojom a zariadeniam!

Download Connection Checker Talk2M >>

ISO 27001 je pre HMS viac ako certifikácia, je to firemná kultúra

HMS vyvíja riešenia Ewon v súlade s normou ISO 27001, čím demonštruje vysokú bezpečnosť svojich produktov. Ako jeden z najznámejších štandardov v oblasti IT poskytuje norma ISO 27001 požiadavky na systém riadenia informačnej bezpečnosti (ISMS), ktorý umožňuje:

• zaručiť súlad riešení s najnovšími predpismi,
• zabezpečiť vysokú úroveň školení v oblasti kybernetickej bezpečnosti pre svojich zamestnancov,
• optimálne riadenie a vyváženie rizík.
Viac info o ISO27001 >>

06.02.2020

Engineers 'Choice Award 2020 pre PROmesh P20

PROFINET/Ethernet Switch PROmesh P20 je víťazom v kategórii Engineers´Choice Award 2020!

Zodpovedá moja sieť požiadavkám, ktoré na ňu kladiem? Stroje a systémy sa stále viac spájajú do siete a vzájomne si vymieňajú čoraz viac údajov.

To, či sa sieť dokáže vyrovnať so zvýšenou dátovou záťažou bez toho, aby sa obmedzil výkon automatizačných procesov, sa z veľkej miery určuje podľa výkonnosti použitých komponentov infraštruktúry. Pri udeľovaní tejto ceny čitatelia rozhodli, že Ethernet / PROFINET prepínač PROmesh P20 firmy Indu-Sol je najlepším riešením na splnenie týchto požiadaviek. V kategórii „Integrácia siete - ethernetový hardvér, switche“ získal PROmesh najviac hlasov.

PROmesh P20 funguje nielen ako riadiace stredisko pre dátový prenos v sieťach Ethernet / PROFINET, ale vďaka integrovanému NAT Routing Firewall môže byť tiež použitý ako spojenie medzi IT a OT (na úrovni strojov / zariadení). Prostredníctvom vstavanej diagnostiky monitoruje nielen dôležité kvalitatívne parametre na vyhodnotenie kvality komunikácie v sieti (zaťaženie siete, zahodené telegramy, chybné telegramy), ale tiež zabezpečuje monitorovanie zvodových prúdov v tienení v súlade s oficiálnymi smernicami organizácie PI. Štyri gigabitové porty SFP, ktoré sa dajú použiť napríklad aj na komunikáciu pomocou optických vlákien a certifikácia všetkých 20 portov podľa najvyššej triedy zaťaženia Netload III, Conformance Class B, poskytujú vysoký stupeň flexibility pri používaní v rôznych prostrediach, ako aj vysokú úroveň odolnosti zabezpečené proti vysokému dátovému zaťaženiu.

29.01.2020

Optimálny výkon siete PROFINET od 1. telegramu

Bezplatný dokument Sieťová koncepcia v PROFINETe - optimálny výkon od prvého telegramu spája poznatky z dlhoročných skúseností spoločnosti Indu-Sol s návrhom a diagnostikou sietí PROFINET.

Odpovedá napr. na tieto otázky:

 • Aké sú typické príčiny nestabilnej dátovej komunikácie v sieti PROFINET?
 • Whitepaper PROFINET Konzeption: Ursachen für Anlagenstörungen und AusfälleAko sa tomu dá vyhnúť už pri plánovaní a výstavbe?
 • Aké kritériá sú dôležité pre výber switcha okrem počtu portov?
 • Ako podporuje plánovaný monitoring údržbu siete?

Aký prínos vám dá tento dokument?

 • Základ pre rozhodovanie o štruktúre siete - štruktúra siete, výber komponentov infraštruktúry, návrh siete - dokument ponúka projektantom vedomostnú základňu pre rozhodnutia, ktoré budú mať významný vplyv na neskoršiu stabilitu stroja a celého zariadenia.
 • Súhrn vedomostí na základe mnohoročných praktických skúseností - dokument vychádza z poznatkov získaných z niekoľkých stoviek meraní ročne a viac ako 17 rokov skúseností spoločnosti Indu-Sol pri hodnotení kvality dátovej komunikácie v sieťach PROFINET.
 • Najlepšia príprava pre "zosieťovanú" budúcnosť - prediktívna údržba, automatizovaný dozor - nároky na riešenia v priemyselnej automatizácii neustále rastú. Znalosti z dokumentu vám pomôžu splniť ich!

Na stiahnutie TU >>

Sieťová infraštruktúra
Výber komponentov infraštruktúry významne ovplyvňuje výkon zbernice alebo siete.
Bez ohľadu na to, či rastie objem dát, zvyšuje sa EMC zaťaženie alebo bezpečnostné požiadavky - s Indu-Sol nájdete tie správne komponenty pre stabilnú a bezpečnú dátovú komunikáciu.

Diagnostika siete
Decentralizované údaje o stave tvoria základ pre centrálne monitorovanie celkového stavu siete, cielené menežovanie siete a prediktívnu údržbu.

 

 

24.01.2020

cMT-CTRL01: IIoT PLC - riešenie pre Industry 4.0

Weintek predstavuje IIoT PLC  cMT-CTRL01 s integrovaným CODESYS a IIoT Gateway.

 • v súlade s PLC štandardom 61131-3,
 • vstavaný CODESYS podporuje viac jazykov, ako napr. FBD/LD/IL/ST/SFC/CFC,
 • podporuje protokoly IIoT: OPC UA a MQTT,
 • používatelia si pomocou licencie môžu aktivovať program EasyAccess 2.0 a môžu dostávať okamžité upozornenia na chyby operácií v svojich mobilných zariadeniach pre rýchle riešenie problémov.

cMT-CTRL01 možno použiť so vzdialenými vstupno-výstupnými modulmi série iR, ktoré je možné flexibilne pridať na rozšírenie systému podľa potreby aplikácie.

Príklad použitia cMT-CTRL01 + iR-PU01-P:

S MODBUS TCP / IP gateway cMT-CTRL01 podporuje protokoly používané viac ako 300 hlavnými značkami PLC a štandardy IIoT protokolu OPC UA a MQTT, čo umožňuje spojenie so širokou škálou periférnych zariadení.

cMT-CTRL01 podporuje data sampling, event log, súviasiace historické údaje sa môžu ukladať na SD kartu alebo synchronizovať s SQL databázou.

 

15.01.2020

Školenie SCADA systému PROMOTIC + nová verzia PROMOTIC 9.0.8

Všetkých záujemcov pozývame na pripravované školenie SCADA systému PROMOTIC.

Typ školenia: plné trojdenné
Miesto: učebňa MICROSYS, spol. s r.o., Tavičská 845/21, Ostrava-Vítkovice
Termín: 25. 2. - 27. 2. 2020
Cena: 170 EUR / osoba
Zľavy:
     - pre školy: 50%
     - množstevná zľava pre viac zamestnancov z jednej firmy: 20%
     - pre systémových integrátorov PROMOTIC s WEB bonusom: 50%

Viac informácií o školení >> 

Osnova Plného základného školenia PROMOTIC >>

Registrácia >>

Nová verzia PROMOTIC 9.0.8 na stiahnutie >>

Novinky: Verzia 9.0.8 (od 13.12.2019) - vývojová verzia

08.01.2020

Weintek cMT Diagnoser: rýchlo identifikujte príčinu chyby operácie v HMI

Vývoj projektu môže byť spletitý, diagnostika a riešenie problémov si zvyčajne vyžaduje viac času a úsilia. cMT Diagnoser bol vyvinutý pre rýchlu diagnostiku v modeloch série cMT. Zlepší efektivitu vývoja projektu tým, že používateľom pomôže ľahko získať prehľad o správaní zariadenia a nájsť príčiny chýb, ktoré sa vyskytujú v HMI alebo bráne série cMT.

Monitorovanie činnosti systému
Keď sa cMT Diagnoser pripojí k HMI, okamžite začne monitorovať údaje a stav všetkých objektov v aktuálnom okne; môže tiež prikázať obrazovke HMI, aby zmenila a monitorovala inú stránku. Medzitým môžu byť adresy, ktoré sa v projekte výslovne nepoužívajú, monitorované v samostatnom zozname sledovania bez toho, aby bolo potrebné upravovať samotný projekt.

Monitorovanie pripojených zariadení
Program cMT Diagnoser môže zobrazovať nielen stav pripojenia k iným zariadeniam, ale aj stav jednotlivých komunikačných paketov. Ak sa vyskytnú chyby v komunikácii, používatelia ich môžu vidieť na prvý pohľad.

Pripojené zariadenia. Monitorovanie MQTT
Pri použití MQTT môže cMT Diagnoser zobrazovať stav komunikácie so serverom MQTT a protokolmi operácií. Pomocou tohto nástroja je jasne vidieť podrobnosti o každej uverejnenej alebo prihlásenej správe vrátane jej témy, veľkosti, času odoslania alebo prijatia a obsahu.

MQTT
Kedykoľvek sa v HMI zistí niečo neočakávané, cMT Diagnoser pomôže používateľom rýchlo nájsť príčinu chýb a minimalizovať čas potrebný na riešenie problémov.

Určené pre modely Weintek série cMT

Aplikovateľná verzia softvéru: EasyBuilder Pro V6.03.02 alebo novšia.

26.11.2019

Odporúčame aktualizáciu firmvéru Ewon na verziu 14.0s01

Verzia firmvéru Ewon 14.0s0 obsahovala nielen vylepšenia a opravy, ale počas procesu aktualizácie sa vyskytol problém ovplyvňujúci historické údaje.

Komu je určená táto správa?
Nasledujúci obsah sa zameriava na používateľov, ktorí si stiahli firmvér 14.0s0, zatiaľ ale neaktualizovali svoje Ewon zariadenia.

Odporúčame odstrániť súbor firmvéru 14.0s0 a stiahnuť najnovšiu verziu: 14.0s01. Pretože firmvér 14.0s0 už nie je možné stiahnuť, všetci ostatní používatelia môžu bez problémov aktualizovať svoje zariadenia Ewon na 14.0s01.

Problém spočíva v strate historických údajov (historických protokolov, udalostí a historických alarmov) uložených v Ewone pred aktualizáciou firmvéru na verziu 14.0s0.

Problém nastane za týchto o podmienok:

 • Ewon už má uložené historické údaje,
 • používateľ robí upgrade Ewonu z firmvéru v13 # s # (alebo nižšieho) na verziu 14.0s0.

Ak sa tento problém vyskytne, v denníku udalostí sa zobrazí nasledujúca správa: Neplatná veľkosť BG.
Aj v prípade vymazania historických údajov, Ewon napriek tomu beží, ako by po aktualizácii mal.

To znamená, že ak máte Ewon „out-of-the-box“, alebo ak váš Ewon nemá historické údaje, nehrozí žiadne riziko pri spustení firmvéru 14.0s0.

Aké je riešenie?
Firmvér 14.0s01 je náhradou za verziu 14.0s0.
V závislosti od zvoleného procesu aktualizácie existujú rôzne riešenia:

 •  ak pri uvedení do prevádzky použijete FTP alebo SD kartu:

         - vymažte súbor firmvéru 14.0s0,
         - stiahnite si firmvér 14.0s01 (buď prostredníctvom eBuddy alebo vyhradenej webovej stránky).
         - pokračujte v uvedení do prevádzky.

 • s použitím eBuddy:

         - aktualizujte softvér eBuddy (Tools > Update eBuddy): FW 14.0s0 bude označený ako zastaraný,
         -
postupujte ako obvykle - aktualizujte svoj Ewon pomocou eBuddy na FW 14.0s01.

Ak ste už svoj Ewon aktualizovali na verziu FW 14.0s0, odporúčame aktualizáciu na firmvér 14.0s01.

Na záver:
Firmvér 14.0s01, ktorý je k dispozícii v eBuddy obsahuje nasledujúce opravy >>

25.11.2019

Nová verzia 9.0.7 SCADA PROMOTIC

Nová verzia systému PROMOTIC: Verzia 9.0.7 (od 31.10.2019) - vývojová verzia

Hlavné novinky: Oprava komunikačného ovládača PmModbusMr. Opravy v objekte PmfTable.Pridané nové metódy a udalosti do objektu PmForm. Vytvorenie systému rekonštrukcie posledného stavu alarmov pri ukončení a znovu spustení aplikácie.

Popis noviniek viz: PROMOTIC 9.0 - Novinky

Na stiahnutie: download.

Objednávky prijaté od utorka 17.12.2019 do konca roku 2019 budú expedované v januári 2020 a fakturované s dátumom zdaniteľného plnenia 31.12.2019..

07.11.2019

7 dôvodov, prečo vsadiť na permanentný monitoring priemyselných sietí

 1. Preventívna údržba založená na aktuálnom stave - už žiadna (zbytočná) údržba podľa plánu. Vďaka monitorovaniu presne viete, kde sa vyskytujú abnormality a je potrebná údržba.
   
 2. Správne odhadnite rušenia - majte vždy prehľad o celkovom stave vášho zariadenia.To vám umožní efektívne sa vyhnúť kritickému rozsahu porúch.
   
 3. Zaistite stabilitu siete - trvalá dokumentácia zaťaženia siete umožňuje presné vyhodnotenie stavu siete. Na rozdiel od cyklického kontrolného merania môžete vopred identifikovať problémy a vyhnúť sa im.
   
 4. Zobrazenie všetkých stavových hodnôt - sú dodržané všetky fyzické a logické hodnoty kvality? Pohľad na vaše monitorovacie riešenie vám poskytne všetky potrebné odpovede.
   
 5. Všetky údaje o stave - na základe zaznamenaných nameraných hodnôt môže personál údržby rozpoznať akékoľvek nepravidelnosti. Pre optimálny hľadanie príčin sú všetky udalosti za posledných 12 mesiacov zdokumentované.
   
 6. Funkcie alarmu - zostaňte v pohotovosti, aj keď aktívne nesledujete stav siete. Vstavaný alarm vás upozorní pomocou e-mailu, SMS, OPC hneď, ako je potrebné konať.
   
 7. Ušetrite čas a peniaze vďaka vzdialenej diagnostike - rýchlejšia pomoc v prípade núdze - externí technici môžu v prípade potreby získať predstavu o stave vášho systému ešte pred príchodom a na mieste okamžite začať konať.
   

Vyberte si sieť, pre ktorú potrebujete permanentný monitoring:

                      

 

Prečo sa nespoľahnete na trvalé monitorovanie siete?

Automatické monitorovanie stavu je už súčasťou každodenného života v mnohých oblastiach. Často sme na to zvyknutí, že ich už viac nevedome nevnímame, ako napríklad palubnú diagnostiku vášho auta. Ako užívateľ alebo vodič si ju takmer nevšimnete. Za predpokladu, že vaše auto funguje perfektne.
Ak sa vyskytnú menšie chyby, automaticky ich zaznamená diagnostický systém vášho vozidla. Najneskôr pri nasledujúcej údržbe ich môže technik prečítať, vyhodnotiť a spravidla opraviť s minimálnym úsilím. V prípade potenciálne kritických udalostí alebo závažných chýb systém automaticky spustí viditeľné varovanie alebo hlásenie o akútnej chybe. Používateľ alebo vodič sa okamžite dozvie, že niečo nie je v poriadku ešte skôr, ako auto prestane fungovať. Vzdali by ste sa dobrovoľne palubnej diagnostiky vášho vozidla? Určite nie! Prečo nemonitorujete aj vaše priemyselné zariadenie?

Monitorovanie stavu priemyselných sietí
Stabilná a spoľahlivá prevádzka je jednou z najvyšších priorít každého priemyselného závodu. Väčšina porúch sa dá zistiť včas - za predpokladu, že v sieti závodu je k dispozícii diagnostický systém, tzv. trvalé monitorovanie siete.

Individuálne prispôsobiteľné monitorovacie riešenia - podľa vašich požiadaviek
V závislosti od potrieb a rozpočtu je možné kedykoľvek použiť rozšíriteľné monitorovanie siete. Počnúc nasadením jedného analyzátora PROFINET-INspektor® NT alebo  PROmesh Switch s integrovanou diagnostickou funkciou, môžeme hovoriť o monitorovacom riešení. V závislosti od typu systému, štruktúry a požiadavky možno použiť ľubovoľný počet ďalších analyzátorov. Prostredníctvom webovej monitorovacej aplikácie alebo manuálneho načítania uložených dlhodobých údajov na zariadení je možné kedykoľvek vykonať podrobné vyhodnotenie.
Prevádzkovatelia komplexných alebo viacerých zariadení môžu centralizovať a čiastočne automatizovať monitorovanie stavu pomocou softvéru na monitorovanie siete PROmanage NT. Okrem vyhodnotenia, analýzy a dlhodobého ukladania údajov z vašich zberníc a priemyselných ethernetových sietí ste automaticky informovaní o kritických udalostiach.

 

04.11.2019

Talk2M Easy Setup

HMS Networks vydal nové funkcie v rámci cloudovej služby Talk2M®Easy Setup pre produkty Ewon®, ktoré sú zamerané na uľahčenie zabezpečeného pripojenia k vzdialenému stroju pre výrobcov strojov a koncových používateľov.
Používatelia môžu využiť
ešte ľahšiu a bezpečnejšiu konfiguráciu, inštaláciu a pripojenie vzdialeného zariadenia vďaka novým funkciám a vylepšeniam v aktualizovaných verziách dvoch kľúčových softvérových komponentov v rámci aplikácie Talk2M Easy Setup:

 • Nová verzia nástroja Connection Checker poskytuje jasnú diagnostiku a správy o stave pripojenia a výkone medzi strojmi pripojenými k Ewon a cloudovou službou vzdialeného prístupu Talk2M.
  Používatelia sú informovaní, či bolo pripojenie nadviazané úspešne alebo nie aj o akýchkoľvek problémoch s pripojením. Používateíom tiež pomôžu podrobné informácie o tom, ktoré parametre je potrebné zmeniť, aby sa vyriešil problém s pripojením.
 • Softvér eCatcher Remote Access bol aktualizovaný, aby identifikoval konflikty IP adries a ponúka možnosti automatického "liečenia", ktoré vyvinula HMS na základe bežných problémov s pripojením na internet v teréne.
  Okrem toho eCatcher teraz obsahuje aj novú bezpečnostnú funkciu, ktorá umožňuje používateľom šifrovať konfiguračné súbory Talk2M Easy Setup vrátane napr. nastavenia internetového pripojenia.