Zastúpenie firiem Vipa, Deltalogic, Profichip, Ewon, Procentec a Weintek. Predaj HW, tvorba SW, inžinierska činnosť.

VIPA PROFINET CPU - 4 komunikačné porty: PROFINET I/O, Ethernet PG/OP, PROFIBUS, MPI

Adaptéry NetLink aj pre Windows7 a TIA Portal

eWON COSY - pripája PLC cez internet ešte jednoduchšie

COMbricks - PROFIBUS trvale pod dohľadom

eMT3000 - nový rad dotykových panelov

Brány ADFWeb - pre všetky sériové a ethernetové protokoly

ControlSystem

Novinky o produktoch

26.11.2019

Odporúčame aktualizáciu firmvéru Ewon na verziu 14.0s01

Verzia firmvéru Ewon 14.0s0 obsahovala nielen vylepšenia a opravy, ale počas procesu aktualizácie sa vyskytol problém ovplyvňujúci historické údaje.

Komu je určená táto správa?
Nasledujúci obsah sa zameriava na používateľov, ktorí si stiahli firmvér 14.0s0, zatiaľ ale neaktualizovali svoje Ewon zariadenia.

Odporúčame odstrániť súbor firmvéru 14.0s0 a stiahnuť najnovšiu verziu: 14.0s01. Pretože firmvér 14.0s0 už nie je možné stiahnuť, všetci ostatní používatelia môžu bez problémov aktualizovať svoje zariadenia Ewon na 14.0s01.

Problém spočíva v strate historických údajov (historických protokolov, udalostí a historických alarmov) uložených v Ewone pred aktualizáciou firmvéru na verziu 14.0s0.

Problém nastane za týchto o podmienok:

 • Ewon už má uložené historické údaje,
 • používateľ robí upgrade Ewonu z firmvéru v13 # s # (alebo nižšieho) na verziu 14.0s0.

Ak sa tento problém vyskytne, v denníku udalostí sa zobrazí nasledujúca správa: Neplatná veľkosť BG.
Aj v prípade vymazania historických údajov, Ewon napriek tomu beží, ako by po aktualizácii mal.

To znamená, že ak máte Ewon „out-of-the-box“, alebo ak váš Ewon nemá historické údaje, nehrozí žiadne riziko pri spustení firmvéru 14.0s0.

Aké je riešenie?
Firmvér 14.0s01 je náhradou za verziu 14.0s0.
V závislosti od zvoleného procesu aktualizácie existujú rôzne riešenia:

 •  ak pri uvedení do prevádzky použijete FTP alebo SD kartu:

         - vymažte súbor firmvéru 14.0s0,
         - stiahnite si firmvér 14.0s01 (buď prostredníctvom eBuddy alebo vyhradenej webovej stránky).
         - pokračujte v uvedení do prevádzky.

 • s použitím eBuddy:

         - aktualizujte softvér eBuddy (Tools > Update eBuddy): FW 14.0s0 bude označený ako zastaraný,
         -
postupujte ako obvykle - aktualizujte svoj Ewon pomocou eBuddy na FW 14.0s01.

Ak ste už svoj Ewon aktualizovali na verziu FW 14.0s0, odporúčame aktualizáciu na firmvér 14.0s01.

Na záver:
Firmvér 14.0s01, ktorý je k dispozícii v eBuddy obsahuje nasledujúce opravy >>

25.11.2019

Nová verzia 9.0.7 SCADA PROMOTIC

Nová verzia systému PROMOTIC: Verzia 9.0.7 (od 31.10.2019) - vývojová verzia

Hlavné novinky: Oprava komunikačného ovládača PmModbusMr. Opravy v objekte PmfTable.Pridané nové metódy a udalosti do objektu PmForm. Vytvorenie systému rekonštrukcie posledného stavu alarmov pri ukončení a znovu spustení aplikácie.

Popis noviniek viz: PROMOTIC 9.0 - Novinky

Na stiahnutie: download.

Objednávky prijaté od utorka 17.12.2019 do konca roku 2019 budú expedované v januári 2020 a fakturované s dátumom zdaniteľného plnenia 31.12.2019..

07.11.2019

7 dôvodov, prečo vsadiť na permanentný monitoring priemyselných sietí

 1. Preventívna údržba založená na aktuálnom stave - už žiadna (zbytočná) údržba podľa plánu. Vďaka monitorovaniu presne viete, kde sa vyskytujú abnormality a je potrebná údržba.
   
 2. Správne odhadnite rušenia - majte vždy prehľad o celkovom stave vášho zariadenia.To vám umožní efektívne sa vyhnúť kritickému rozsahu porúch.
   
 3. Zaistite stabilitu siete - trvalá dokumentácia zaťaženia siete umožňuje presné vyhodnotenie stavu siete. Na rozdiel od cyklického kontrolného merania môžete vopred identifikovať problémy a vyhnúť sa im.
   
 4. Zobrazenie všetkých stavových hodnôt - sú dodržané všetky fyzické a logické hodnoty kvality? Pohľad na vaše monitorovacie riešenie vám poskytne všetky potrebné odpovede.
   
 5. Všetky údaje o stave - na základe zaznamenaných nameraných hodnôt môže personál údržby rozpoznať akékoľvek nepravidelnosti. Pre optimálny hľadanie príčin sú všetky udalosti za posledných 12 mesiacov zdokumentované.
   
 6. Funkcie alarmu - zostaňte v pohotovosti, aj keď aktívne nesledujete stav siete. Vstavaný alarm vás upozorní pomocou e-mailu, SMS, OPC hneď, ako je potrebné konať.
   
 7. Ušetrite čas a peniaze vďaka vzdialenej diagnostike - rýchlejšia pomoc v prípade núdze - externí technici môžu v prípade potreby získať predstavu o stave vášho systému ešte pred príchodom a na mieste okamžite začať konať.
   

Vyberte si sieť, pre ktorú potrebujete permanentný monitoring:

                      

 

Prečo sa nespoľahnete na trvalé monitorovanie siete?

Automatické monitorovanie stavu je už súčasťou každodenného života v mnohých oblastiach. Často sme na to zvyknutí, že ich už viac nevedome nevnímame, ako napríklad palubnú diagnostiku vášho auta. Ako užívateľ alebo vodič si ju takmer nevšimnete. Za predpokladu, že vaše auto funguje perfektne.
Ak sa vyskytnú menšie chyby, automaticky ich zaznamená diagnostický systém vášho vozidla. Najneskôr pri nasledujúcej údržbe ich môže technik prečítať, vyhodnotiť a spravidla opraviť s minimálnym úsilím. V prípade potenciálne kritických udalostí alebo závažných chýb systém automaticky spustí viditeľné varovanie alebo hlásenie o akútnej chybe. Používateľ alebo vodič sa okamžite dozvie, že niečo nie je v poriadku ešte skôr, ako auto prestane fungovať. Vzdali by ste sa dobrovoľne palubnej diagnostiky vášho vozidla? Určite nie! Prečo nemonitorujete aj vaše priemyselné zariadenie?

Monitorovanie stavu priemyselných sietí
Stabilná a spoľahlivá prevádzka je jednou z najvyšších priorít každého priemyselného závodu. Väčšina porúch sa dá zistiť včas - za predpokladu, že v sieti závodu je k dispozícii diagnostický systém, tzv. trvalé monitorovanie siete.

Individuálne prispôsobiteľné monitorovacie riešenia - podľa vašich požiadaviek
V závislosti od potrieb a rozpočtu je možné kedykoľvek použiť rozšíriteľné monitorovanie siete. Počnúc nasadením jedného analyzátora PROFINET-INspektor® NT alebo  PROmesh Switch s integrovanou diagnostickou funkciou, môžeme hovoriť o monitorovacom riešení. V závislosti od typu systému, štruktúry a požiadavky možno použiť ľubovoľný počet ďalších analyzátorov. Prostredníctvom webovej monitorovacej aplikácie alebo manuálneho načítania uložených dlhodobých údajov na zariadení je možné kedykoľvek vykonať podrobné vyhodnotenie.
Prevádzkovatelia komplexných alebo viacerých zariadení môžu centralizovať a čiastočne automatizovať monitorovanie stavu pomocou softvéru na monitorovanie siete PROmanage NT. Okrem vyhodnotenia, analýzy a dlhodobého ukladania údajov z vašich zberníc a priemyselných ethernetových sietí ste automaticky informovaní o kritických udalostiach.

 

04.11.2019

Talk2M Easy Setup

HMS Networks vydal nové funkcie v rámci cloudovej služby Talk2M®Easy Setup pre produkty Ewon®, ktoré sú zamerané na uľahčenie zabezpečeného pripojenia k vzdialenému stroju pre výrobcov strojov a koncových používateľov.
Používatelia môžu využiť
ešte ľahšiu a bezpečnejšiu konfiguráciu, inštaláciu a pripojenie vzdialeného zariadenia vďaka novým funkciám a vylepšeniam v aktualizovaných verziách dvoch kľúčových softvérových komponentov v rámci aplikácie Talk2M Easy Setup:

 • Nová verzia nástroja Connection Checker poskytuje jasnú diagnostiku a správy o stave pripojenia a výkone medzi strojmi pripojenými k Ewon a cloudovou službou vzdialeného prístupu Talk2M.
  Používatelia sú informovaní, či bolo pripojenie nadviazané úspešne alebo nie aj o akýchkoľvek problémoch s pripojením. Používateíom tiež pomôžu podrobné informácie o tom, ktoré parametre je potrebné zmeniť, aby sa vyriešil problém s pripojením.
 • Softvér eCatcher Remote Access bol aktualizovaný, aby identifikoval konflikty IP adries a ponúka možnosti automatického "liečenia", ktoré vyvinula HMS na základe bežných problémov s pripojením na internet v teréne.
  Okrem toho eCatcher teraz obsahuje aj novú bezpečnostnú funkciu, ktorá umožňuje používateľom šifrovať konfiguračné súbory Talk2M Easy Setup vrátane napr. nastavenia internetového pripojenia.