Zastúpenie firiem Vipa, Deltalogic, Profichip, Ewon, Procentec a Weintek. Predaj HW, tvorba SW, inžinierska činnosť.

VIPA PROFINET CPU - 4 komunikačné porty: PROFINET I/O, Ethernet PG/OP, PROFIBUS, MPI

Adaptéry NetLink aj pre Windows7 a TIA Portal

eWON COSY - pripája PLC cez internet ešte jednoduchšie

COMbricks - PROFIBUS trvale pod dohľadom

eMT3000 - nový rad dotykových panelov

Brány ADFWeb - pre všetky sériové a ethernetové protokoly

ControlSystem

Novinky o produktoch

19.11.2018

eWON Flexy teraz aj s OPC UA

Sprístupnite svoje dáta z vašich strojov do vášho výrobného systému

Čo je OPC UA?
Je to komunikačný protokol pre bezpečnú a spoľahlivú výmenu dát v aplikáciách priemyselnej automatizácie. OPC UA má obrovskú výhodu, že je nezávislý na platforme. Zabezpečuje bezproblémový tok informácií medzi zariadeniami od viacerých dodávateľov. Od senzorov až po cloud, OPC UA je plne škálovateľný, objektovo orientovaný a umožňuje používať štruktúry alebo modely, ktoré uľahčujú riadenie a údržbu.

FLEXY OPC UA - KLIENT
Využite veľkú a flexibilnú kompatibilitu protokolov, ktorú ponúka Flexy
Flexy s OPC UA klientom, ktorý spolu so základnými automatizačnými protokolmi, ktoré obsahuje, umožňuje ešte väčšiu interoperabilitu. Najvyšší bezpečnostný štandard OPC UA je plne implementovaný v klientovi a ponúka rôzne úrovne autentifikačných a šifrovacích mechanizmov.

> Zabezpečte požiadavky na bezpečnosť IT tým, že využijete tohto ľahko konfigurovateľného OPC UA klienta.

FLEXY OPC UA - SERVER
Zabezpečený komunikačný kanál medzi vašimi strojmi a SCADA, MES, ERP
Ten istý smerovač Flexy, vďaka zabudovanému OPC UC serveru, poskytuje jednoduchý a bezpečný komunikačný kanál na presúvanie informácií zo zariadenia do aplikačnej vrstvy. Flexy OPC UA server ponúka bezpečnostné možnosti pre autentifikáciu a šifrovanie, ktoré sú ľahko zvládnuteľné vo vnútri gateway a vyhovujú bezpečnosti vášho OPC UA klienta.

Typické aplikácie
Server Flexy OPC UA je váš skvelý spoločník pre svet SCADA (infraštruktúra, voda, energetické aplikácie atď.)  Rýchla konfigurácia, úplne nezávislá od PLC.

 • jednoduchá integrácia do systémov SCADA
 • nie je potrebné kupovať a konfigurovať OPC UA server
 • výhoda nad jednoduchým nastavením Modbus TCP z OPC UA

Viac informácií >>

 

07.11.2018

Weintek HMI - integrácia databázy

HMI série cMT vybavené jednoduchou integráciou databázy, môžu odosielať metrické údaje o výrobe, výrobné údaje alebo recepty priamo do databázového systému.Tieto dáta sa potom môžu spravovať vo väčšom rozsahu pomocou dávkových databázových operácií. Okrem toho vstavané databázové prehliadače umožňujú operácie s použitím údajov v databázach. Tieto funkcie môžu zjednodušiť spracovanie a ušetriť čas.

Metriky zhromažďovania strojov sú vždy výzvou pre integráciu. Ľudia používajú USB alebo služby FTP na načítanie súborov (napr. CSV) zo zariadenia, konverziu formátov súborov a ich uloženie do samostatných tabuliek  Uloženie metrických údajov stroja priamo do databázy prináša niekoľko výhod: vrátane jednoduchších dávkových operácií, bez konverzie súborov, viacerých možností ukladania a priestoru, a nakoniec možnosť intuitívnych príkazov SQL na prispôsobenie operácií čítania / zápisu / úpravy / odstraňovania v databáze.

Vstavaná integrácia databázy v sérii cMT umožňuje odosielať údaje o strojoch, alarmoch a udalostiach v reálnom čase do databáz a tieto dáta sa môžu zobrazovať aj na HMI alebo cMT Vieweri ( PC / aplikácie pre mobilné vzdialené ovládanie). Tie je možné vykonať bez písania akéhokoľvek programového kódu. Po ukladaní údajov do databáz môžu IT / MIS experti ďalej analyzovať a robiť rozhodnutia na základe týchto údajov, ako je generovanie správ, spotreba energie, sledovanie výroby.

Nová funkcia SQL Query v sérii cMT poskytuje všeobecnejší prístup k databázam. Môže odosielať a meniť recepty v databáze ako napr. zdieľaná databáza receptov, keď viaceré stroje používajú rovnaký recept. Dávkové zmeny receptúry je možné použiť na všetky zariadenia naraz pomocou databáz. SQL Query tiež prijíma prispôsobené SQL príkazy pre filtrovanie a štatistiky, ako je výpočet OEE (Overall Equipment Effectiveness), jednotková produkcia, priemery čísel, štandardné odchýlky atď.

S podporou 300+ komunikačných driverov môže cMT pomôcť odoslať obrovské množstvo informácií o strojoch do databáz. A s bohatými integrovanými funkciami radu cMT môžete pripojiť HMI k čítačkám čiarových kódov, IP kamerám, dosiahnuť, aby HMI "rozprávalo" s pomocou vstavaných reproduktorov alebo k HMI vzdialene pristupovať.

24.10.2018

SQL Query - prístup k databáze SQLite na USB alebo SD karte

HMI mohlo získať prístup k databázam iba vzdialeným pripojením k databázovému serveru MySQL alebo Microsoft SQL. Teraz môže pomocou SQL Query pristupovať k SQLite databáze uloženej na USB disku alebo SD karte. Táto funkcia je podporovaná programom EasyBuilder Pro v6.01.02.
Existujú dva intuitívne spôsoby označenia cesty súboru databázy: statický alebo dynamický.

 • pri statickom adresári môže používateľ jednoducho zadať úplný názov súboru databázy do poskytnutého poľa.

 • pri dynamickom adresári môže byť adresa označená ako zdroj údajov pre cestu k súboru. Objekt prehliadača súborov možno použiť na skrátenie času potrebného na zadanie cesty k súboru. Označením rovnakej adresy pre prehliadač súborov aj SQL Query môže byť cesta k súboru súčasne zapísaná do SQL Query pri výbere súboru v prehliadači súborov.

Tutorial Video >>

Podporovaná verzia softvéru: EasyBuilder Pro V6.01.02 alebo neskoršia verzia (download)

 

 

 

 

23.10.2018

!!! POZOR - obnova VPN certifikátu smerovačov eWON! !!!

Termín platnosti predchádzajúceho certifikátu: 31. december 2018

Certifikáty VPN sú kľúčovým prvkom pre bezpečné internetové pripojenie. Certifikáty s preddefinovaným dátumom vypršania platnosti sú osvedčenými bezpečnostnými postupmi, preto skontrolujte, či vaše routre eWON (Cosy, Flexy alebo CD) majú certifikát, ktorého platnosť skončí 31. decembra 2018.

Ako aktualizovať VPN certifikát?

Služba Talk2M automaticky použije aktualizovaný certifikát, keď je router eWON online pripojený k službe Talk2M. Nový certifikát bude platný do roku 2035.

 

Uistite sa, že všetky smerovače eWON budú online pripojené k službe Talk2M čo najskôr

Po 31. decembri 2018 nebude vzdialené obnovenie certifikátu možné! Museli by ste znova spustiť sprievodcu konfigurácie Talk2M lokálne (prostredníctvom LAN zariadenia eWON).

Stiahnite si najnovšiu verziu eCatcher pre lepšiu identifikáciu pripojených zariadení >>

• Ikony vás upozornia na zariadenie, ktoré potrebuje aktualizáciu certifikátu do 31. decembra 2018.
• Banner vám pripomenie potrebu aktualizácie certifikátu s odkazom na ďalšie pokyny.

09.10.2018

Ideálne riešenie nielen pre výrobcov baliacich strojov - bezpečný vzdialený prístup od eWONu

V prípade poruchy stroja nemusíte hneď cestovať na vzdialené miesto inštalácie, spoľahnite sa na vzdialený prístup pomocou eWON Cosy.

Ušetrite náklady spojené s cestovaním na miesto poruchy - pohonné hmoty, rezervácia hotela, strava... Diaľkové sledovanie vám umožňuje monitorovať prevádzku, rýchlosť a využitie stroja priebežne, diagnostikovať a riešiť problémy bez potreby cestovania.

Príklad úspešného nasadenia a úspory nákladov na cestovanie >>

Hlavnými výhodami sú:

 • bezpečnosť - eWON poskytuje používateľom neporovnateľnú úroveň kybernetickej bezpečnosti podľa noriem ISO27002, IEC 62443-2-4 a NIST Cyber security Framework 1
 • škálovateľnosť - nástroje bezplatnej verzie služby Talk2M umožňujú rýchle pripojenie pre správu mnohých automatizačných zariadení v teréne. PRO verzia Talk2M umožňuje jednoduché riadenie rôznych strojov kdekoľvek na svete.
                        - možnosť programovania prostredníctvom počítača, tabletu, smartfónu.
 • produkty eWON vytvoria konektivitu so všetkými značkami a typmi PLC a inými automatizačnými zariadeniami

 

 

05.10.2018

Diagnostický kufor pre vašu priemyselnú sieť

Váš verný sprievodca pre každý prípad - diagnostický kufor pre priemyselné siete!

Rovnako ako v porekadle "neexistuje zlé počasie, len zlé oblečenie", nemusíte mať obavy ak máte správne vybavenie pre všetky úlohy súvisiace s vašou sieťou: odovzdanie, monitorovanie alebo hľadanie chýb.

S diagnostickými kuframi pre siete PROFINET, PROFIBUS a ASi máte "po ruke" pre každý prípad vhodný nástroj.

Vaše výhody: oproti kúpe samostatných diagnostických prístrojov máte pri kúpe diagnostických kufrov rabat až do výšky 10 %.

Diagnostický kufor pre PROFIBUS obsahuje:

 

 

 

 

Diagnostický kufor pre PROFINET obsahuje:

 

 

Diagnostický kufor pre ASi obsahuje:

 

 

 

 

03.10.2018

Upgrade eWONu pomocou eBuddy

Služba eBuddy umožňuje upgrade smerovačov eWON na najnovšiu verziu firmvéru, ktorá je k dispozícii na stránke eWON.

Pozrite si video: Aktualizácia firmware eWON pomocou eBuddy

 

17.09.2018

Nová verzia PROMOTIC 8.3.27

K dispozícii na stiahnutie je nová stabilná verzia PROMOTIC 8.3.27 >>

Upgradujte svoj PROMOTIC zadarmo!
 

12.09.2018

Riešenie novej generácie – HMI + CODESYS + I/O moduly

cMT3090 s vstavaným CODESYS je vysokovýkonné HMI v súlade s normou PLC  IEC 61131-3. Kombinácia modulov cMT3090 + CODESYS s I/O modulmi iR Series  prináša riešenie novej generácie, ktoré dosahuje kompaktnejšiu a flexibilnejšiu architektúru.

cMT3090 + CODESYS je produkt, ktorý integruje vysokovýkonný systém HMI série cMT s CODESYS PLC riadiacim systémom, ktorý je postavený na inovatívnej architektúre, v ktorej má procesor s dvojitým jadrom 2 nezávislé operačné systémy. Vďaka viacjadrovému procesoru dokáže cMT3090 + CODESYS nielen poskytnúť vizualizáciu dát s ovládateľným užívateľským rozhraním, ale aj logiku riadiacej jednotky. Tieto dva systémy bežia nezávisle bez vzájomného rušenia. Na jednej strane sa HMI môže pochváliť používateľským rozhraním a pokročilými integračnými funkciami (priamy prístup k databáze, OPC UA a MQTT); na druhej strane systém riadenia CODESYS v súlade s normou IEC61131-3 podporuje viacero jazykov, ako napríklad FBD / LD / IL / ST / SFC / CFC, čím optimalizuje vývojovú flexibilitu.

cMT3090 + CODESYS využíva unikátny interný komunikačný kanál, ktorý umožňuje získať veľmi rýchlo  kontrolné informácie od CODESYSu a súčasne pomáha systému CODESYS pri pripojení k iným systémom, ako je databáza a riadiace jednotky tretích strán. Okrem toho je cMT3090 + CODESYS vybavený rozhraniami Ethernet a CAN, ktoré umožňujú stabilný a vysoko efektívny prenos dát vyhovujúci rôznym nárokom na automatizáciu.

I/O modul iR Series je úplne nový produkt Weintek. Pomocou spojok, ktoré podporujú rôzne zbernicové systémy: CANopen alebo MODBUS TCP / IP, je tento modulárny systém kompatibilný s väčšinou existujúcich riadiacich systémov. Patentovaná svorkovnica umožňuje jednoduché pripojenie  mnohých I/O modulov a účinne zabraňuje vypadnutiu modulov v dôsledku šoku. Flexibilná zostava modulov umožňuje vyhnúť sa zbytočným uzlom a znížiť tak celkové náklady. Okrem toho patentovaná technológia iBus série iR je odolná voči hluku a efektívna v komunikácii, ktorá zaisťuje správnu a včasnú aktualizáciu I/O statusu.

 

cMT3090 + CODESYS sa môže použiť s I / O modulmi CANopen alebo MODBUS TCP / IP od iných výrobcov.

 • Znížená zložitosť - pre cMT3090 + CODESYS nie je potrebný ďalší hardware PLC.
 • Operačný systém v reálnom čase -  inovatívny dizajn umožňuje dva operačné systémy nezávisle bežiace na jednom HMI. Vstavaný operačný systém CODESYS zabezpečuje, že spustenie logiky controllera nebude prerušené z dôvodu zložitosti obrazovky.
 • Zbernice Ethernet a CAN  - CODESYS má plnú kontrolu nad sieťou Ethernet (LAN1) a zbernicou CAN. Tým sa zabezpečuje výkon riadiaceho systému v reálnom čase.
 • Vysoký výkon - Bitové operácie trvajú len 10 nanosekúnd (10-9). Riadiaci systém strednej až vysokej úrovne.
 • Rýchla interná komunikácia (cMT a CODESYS) - Vyhradený dátový kanál medzi týmito dvoma systémami umožňuje zobrazovacej jednotke získať riadiace informácie z riadiaceho systému veľmi rýchlo a zabezpečiť efektívnu výmenu dát. Konfigurácia a riadenie projektu CODESYS sa dá vykonať na strane displeja, vrátane stavu PLC, informácií o sieti, údajov v reálnom čase / značiek.
 • cMT bohaté funkcie -  bohaté a jasné obrazové knižnice, viac ako 300 protokolov, MQTT, OPC UA klient / server a služba vzdialeného prístupu EasyAccess 2.0.

iR Series funkcie:

 • Modulárny dizajn - spojky môžu byť spárované s rôznymi kombináciami I/O  modulov.  Zvoľte si počet I/O, ktoré potrebujete.
 • Kompaktná veľkosť – viac I/O modulov v malej forme. Zredukujte veľkosť vášho systému a znížte zložitosť káblovania.
 • Podpora CANopen a MODUS (TCP/IP) – pomôže integrácii do väčšiny riadiacich systémov.
 • iBus interná zbernica - so silnou odolnosťou voči šumu a efektívnou komunikáciou môžete získať včasnú aktualizáciu stavu I / O v priebehu milisekúnd, aj keď sa používa viac ako 10 modulov.
 • Plug-in inštalácia I/O – dizajn bez skrutiek znižuje dobu inštalácie .
12.09.2018

Bezpečnostný certifikát pre eWON Netbiter - Argos

Bezpečnosť je prioritou číslo jedna. HMS Industrial Networks oznámila, že ich riešenie pre vzdialený manažment, eWON Argos, je certifikované ISECOM STAR Security.

Certifikát >>
Viac informácií o dôležitosti certifikátu >>

Argos ponúka užívateľom bezpečné monitorovanie a riadenie vzdialených zariadení v teréne cez brány eWON Netbiter. Argos je preto pravidelne testovaná nezávislými spoločnosťami na udržanie vysokej úrovne bezpečnosti v dnešnom rýchlo sa vyvíjajúcom technologickom prostredí.

10.09.2018

PROCENTEC Mercury je už dostupný!

PROCENTEC Mercury - mobilné riešenie pre diagnostiku PROFIBUS a PROFINET

Robustný tablet, ktorý obsahuje nový softvérový balík pre viaceré platformy. Ideálny na odstraňovanie problémov, údržbu a monitorovanie priemyselných sietí Ethernet a PROFIBUS prostredníctvom využívania softvéru firmy PROCENTEC priamo v teréne.

 • prenosné zariadenie, viac spôsobov pripojenia (3G, 4G, WiFi, Bluetooth)
 • diagnostika pre všetky siete Industrial Ethernet a PROFIBUS vo vašom zariadení
 • užívateľsky orientovaný
 • predinštalovaný softvér
 • pripravený pre okamžité použitie
 • pripojenie na diaľku
 • mobilita

Pozrite si krátke video >>

Jedinečná nová funkcia na PROCENTEC Mercury je Commissioning Wizard (sprievodca uvedením do prevádzky). Po spustení skontroluje aktuálny stav siete. Po vykonaní funkcie Quickscan prevedie užívateľov siedmimi krokmi procesu uvedenia do prevádzky. Zobrazené výsledky poskytujú okamžitý prehľad napr. o dvojitých IP adresách, záťaži siete, o požiadavkách ARP.

Každý krok je sprevádzaný potrebnými informáciami, ktoré poskytuje PROCENTEC Delphi - virtuálny sieťový inžinier. Nielenže sa zobrazia možné sieťové chyby, PROCENTEC Delphi navrhuje, aké kroky treba podniknúť pri riešení problémov, takže sú splnené pravidlá certifikácie PI.

05.09.2018

Nové gateways od Weintek - cMT G03 / G04

IIoT zasiahol priemysel a hodnota informácií postupne získava pozornosť, retrofit existujúcich systémov pre potreby IIoT je jedným z riešení. Zatiaľ čo gateway série cMT: cMT-G01 / G02 pomáha používateľom prekonávať prekážky súvisiace s pripojením rôznych zariadení k IIoT, niektoré obmedzenia, ako napr. nedostatočný rozpočet, staršie zariadenia, ukončené moduly, stratené detaily o zariadeniach alebo nemenný softvér / hardvér ..., atď., môžu znemožniť použitie cMT-G01 / G02 ako IIoT riešenie. Weintek vydal nové modely Gateway: cMT-G03 / G04, ktoré môžu prepojiť existujúce zariadenia s IIoT bez potreby modifikácie architektúry systému, čím sa eliminuje problém s aktualizáciou systému a výrazne sa znižujú možné náklady.

cMT G03 - s 2-mi sériovými portami COM a jedným Ethernet portom (LAN/WAN) môže fungovať ako sériový bridge, prepojením HMI/SCADA s existujúcim zariadením (PLC), pre systém je úplne transparentný, bez potreby ďalšieho sériového portu na zariadení.

 

cMT G04 - vybavené dvomi switchmi (SW) a jedným ethernetovým portom (LAN / WAN) - môže fungovať ako ethernetový switch. Pripojením HMI / SCADA a výstupného zariadenia (PLC) k SW portom cMT-G04, pričom je úplne transparentné pre systém a zaisťuje, že existujúca operácia nie je ovplyvnená, bez potreby priemyselného ethernetového prepínača.

cMT-G03 / G04 môžu nezávisle komunikovať so zariadeniami a konvertovať protokoly na MQTT, OPC UA a SQL ... atď.

 • dizajnový koncept cMT-G01 / G02
 • kompaktné, úsporné, s ľahkou inštaláciou
 • vstavaná podpora pre MQTT a OPC UA - klient a server. MQTT podporuje štandardný protokol Amazon AWS IoT, Sparkplug a mnoho ďalších cloudových platforiem. OPC UA server oficiálne certifikovaný OPC Foundation pre bezproblémovú integráciu zariadenia do akejkoľvek aplikácie.
 • synchronizácia databázy SQL - synchronizácia dátového denníka a denníka udalostí do databázy MySQL, databázového servera MS SQL, aby pracovníci IT ľahko získali prístup k údajom.
 • webová konfigurácia - dostupné funkcie zahŕňajú: systémové nastavenia, nastavenia OPC UA, nastavenia komunikačných parametrov PLC, denník údajov a prezeranie denníkov udalostí.
 • EasyBuilder PRO softvér
 • podpora EasyAccess 2.0 - služby vzdialeného prístupu a push notifikácií - okamžitého upozornenia o stave systému na mobilné zariadenia.

 

04.09.2018

Nová funkcia PROCENTEC Delphi pre diagnostiku PROFINET

Delphi Diagnostický 24/7 virtuálny sieťový inžinier pre PROCENTEC Mercury a PROCENTEC Atlas s novou funkciou PROCENTEC Delphi:

- zdieľanie znalosti, ktoré PROCENTEC nazbieral počas posledných 20 rokov v oblasti diagnostiky priemyselných sietí,

- usmernenie v bežnom každodennom jazyku, s podporou viacerých jazykov,

- PROFINET a priemyselný Ethernet

- Osiris softvér

PROCENTEC Delphi je súčasťou PROCENTEC Commissioning Wizard pre PROFINET - kontroluje sieť počas štartu alebo bežných operácií, či dodržiava medzinárodné normy pre uvedenie do prevádzky PROFIBUS a PROFINET (PROFIBUS & PROFINET International Standards for Commissioning). Automaticky vás preveie krokmi potrebnými na splnenie týchto štandardov.

28.08.2018

EasyBuilder Pro - vylepšenie editačného okna

Ak sa vám niekedy objekt v editovacom okne prekrýval s iným objektom, alebo potrebujete zarovnať objekty pre lepšie usporiadanie projektu - odpoveďou na tieto problémy EasyBuilder Pro sú nové funkcie:

Non - display area
Editing Area - oblasť úprav (fialová): objekty budú viditeľné na HMI.
Non - display area - oblasť bez zobrazenia (sivá): objekty nebudú viditeľné na HMI.
Do oblasti, ktorá nie je zobrazená umiestnite:

   - objekty na pozadí bez tvaru alebo obrazu, ako napríklad Set bit, Set word alebo Data Transfer
   - textové objekty použité pre komentár

Pravítko a vodidlo

Na obr.1 sú pravítka umiestnené pozdĺž hornej a ľavej strany editovacieho okna zobrazené sú merania v mierke objektov. Pravítko sa môže použiť na definovanie polohy objektu. Do pravítka je možné pridať "vodidlá", ktoré zarovnávajú objekty.
Ako je znázornené na obr. 2, objekt sa automaticky pripojí k vodiacim prvkom pri presúvaní alebo zmene veľkosti.
 
23.08.2018

OPC UA Server web konfigurácia

Weintek cMT gateway teraz podporuje editačné uzly servera OPC UA z webového prehliadača.

Vďaka tejto novej funkcii nie je potrebné upravovať, ktoré dáta uzlov môže client OPC UA získať a sťahovať projekt EasyBuilder Pro do cMT gateway, stačí iba otvoriť stránku s nastaveniami brány cMT pomocou prehliadača. Na stránke s nastaveniami môžu používatelia upravovať uzly, nastaviť bezpečnostné pravidlá a vybrať metódu overovania OPC UA klienta - "iba na čítanie", "iba písanie" alebo "čítanie / zápis".

Vzor konfigurácie:

Nastavenia servera
Nakonfigurujte pravidlá pre web.

Overenie používateľa
Zadajte oprávnenie "iba na čítanie", "písanie" alebo "čítanie a zápis" pre anonymného používateľa alebo k menu používateľa. Meno a heslo používateľa sú rovnaké ako v rozšírených bezpečnostných nastaveniach.

Upravte uzol
Upravte uzly na webovej stránke.

 

Pridajte uzly

Informácie o uzloch získaných OPC UA klientom budú vyzerať:

 

Stránky

Napíšte nám