Zastúpenie firiem Vipa, Deltalogic, Profichip, Ewon, Procentec a Weintek. Predaj HW, tvorba SW, inžinierska činnosť.

VIPA PROFINET CPU - 4 komunikačné porty: PROFINET I/O, Ethernet PG/OP, PROFIBUS, MPI

Adaptéry NetLink aj pre Windows7 a TIA Portal

eWON COSY - pripája PLC cez internet ešte jednoduchšie

COMbricks - PROFIBUS trvale pod dohľadom

eMT3000 - nový rad dotykových panelov

Brány ADFWeb - pre všetky sériové a ethernetové protokoly

ControlSystem

Vizualizácia

15.01.2020

Školenie SCADA systému PROMOTIC + nová verzia PROMOTIC 9.0.8

Všetkých záujemcov pozývame na pripravované školenie SCADA systému PROMOTIC.

Typ školenia: plné trojdenné
Miesto: učebňa MICROSYS, spol. s r.o., Tavičská 845/21, Ostrava-Vítkovice
Termín: 25. 2. - 27. 2. 2020
Cena: 170 EUR / osoba
Zľavy:
     - pre školy: 50%
     - množstevná zľava pre viac zamestnancov z jednej firmy: 20%
     - pre systémových integrátorov PROMOTIC s WEB bonusom: 50%

Viac informácií o školení >> 

Osnova Plného základného školenia PROMOTIC >>

Registrácia >>

Nová verzia PROMOTIC 9.0.8 na stiahnutie >>

Novinky: Verzia 9.0.8 (od 13.12.2019) - vývojová verzia

08.01.2020

Weintek cMT Diagnoser: rýchlo identifikujte príčinu chyby operácie v HMI

Vývoj projektu môže byť spletitý, diagnostika a riešenie problémov si zvyčajne vyžaduje viac času a úsilia. cMT Diagnoser bol vyvinutý pre rýchlu diagnostiku v modeloch série cMT. Zlepší efektivitu vývoja projektu tým, že používateľom pomôže ľahko získať prehľad o správaní zariadenia a nájsť príčiny chýb, ktoré sa vyskytujú v HMI alebo bráne série cMT.

Monitorovanie činnosti systému
Keď sa cMT Diagnoser pripojí k HMI, okamžite začne monitorovať údaje a stav všetkých objektov v aktuálnom okne; môže tiež prikázať obrazovke HMI, aby zmenila a monitorovala inú stránku. Medzitým môžu byť adresy, ktoré sa v projekte výslovne nepoužívajú, monitorované v samostatnom zozname sledovania bez toho, aby bolo potrebné upravovať samotný projekt.

Monitorovanie pripojených zariadení
Program cMT Diagnoser môže zobrazovať nielen stav pripojenia k iným zariadeniam, ale aj stav jednotlivých komunikačných paketov. Ak sa vyskytnú chyby v komunikácii, používatelia ich môžu vidieť na prvý pohľad.

Pripojené zariadenia. Monitorovanie MQTT
Pri použití MQTT môže cMT Diagnoser zobrazovať stav komunikácie so serverom MQTT a protokolmi operácií. Pomocou tohto nástroja je jasne vidieť podrobnosti o každej uverejnenej alebo prihlásenej správe vrátane jej témy, veľkosti, času odoslania alebo prijatia a obsahu.

MQTT
Kedykoľvek sa v HMI zistí niečo neočakávané, cMT Diagnoser pomôže používateľom rýchlo nájsť príčinu chýb a minimalizovať čas potrebný na riešenie problémov.

Určené pre modely Weintek série cMT

Aplikovateľná verzia softvéru: EasyBuilder Pro V6.03.02 alebo novšia.

25.11.2019

Nová verzia 9.0.7 SCADA PROMOTIC

Nová verzia systému PROMOTIC: Verzia 9.0.7 (od 31.10.2019) - vývojová verzia

Hlavné novinky: Oprava komunikačného ovládača PmModbusMr. Opravy v objekte PmfTable.Pridané nové metódy a udalosti do objektu PmForm. Vytvorenie systému rekonštrukcie posledného stavu alarmov pri ukončení a znovu spustení aplikácie.

Popis noviniek viz: PROMOTIC 9.0 - Novinky

Na stiahnutie: download.

Objednávky prijaté od utorka 17.12.2019 do konca roku 2019 budú expedované v januári 2020 a fakturované s dátumom zdaniteľného plnenia 31.12.2019..

25.10.2019

Prenos súborov do Weintek cMT

Keď operátor pri paneli potreboval nájsť najnovšie používateľské príručky, fotografie alebo videá, musel ísť späť do kancelárie, uložiť súbory na externé zariadenie (napr. USB disk) a potom vložiť externé zariadenie do HMI na zobrazenie uložených súborov. Pomocou File Transfer vo verzii EasyBuilder Pro V6.03.02, operátor na mieste nastaví iba FTP server a adresár súborov, aby posielal súbory PDF, fotografie a videá do HMI. Okrem prijímania súborov zo servera FTP umožňuje táto funkcia aj odosielanie súborov na server, čím sa dosahuje obojsmerný prenos údajov.

Prenos súborov je možné nakonfigurovať v dialógovom okne nastavení objektu Combo Button. Vyberte možnosť Prenos súborov a pridajte ju do skupiny akcií a potom nastavte parametre.

10.10.2019

Ewon Flexy a PROMOTIC SCADA kontrolujú úpravu vody

Online prístup za každých okolností!
Ewon Flexy v spojení s PROMOTIC SCADA poskytuje pre Aquasome monitorovanie a analýzu 24/7. Partnerstvo pri kontrole každej minúty úpravy vody.
Vďaka Talk2M riešeniu nedochádza k žiadnej strate dát! Zostaň pripojený!

Viac info >>

19.09.2019

iR-PU01-P: 1-Axis Motion Control Module od Weintek

Popri rýchlom rozvoji automatizácie strojov zostáva riadenie pohybu stále jednou z najdôležitejších technológií. Weintek predstavuje iR-PU01-P, jednoosový modul riadenia pohybu. Tento nový riadiaci modul pracuje s existujúcimi komunikačnými couplermi série iR a je použiteľný napr.pre riadenie polohy, baliace stroje, meracie systémy, tlačiarenské stroje, reguláciu napätia a dopravníkové systémy.

Weintek poskytuje knižnicu funkčných blokov riadenia pohybu pre použitie v CODESYS. Po prepojení cMT HMI s CODESYS s modulmi iR-COP + iR-PU01-P cez CANopen sa tieto funkčné bloky riadenia pohybu dajú ľahko použiť na ovládanie strojov.

 • Výber komunikačných couplerov iR série - každý komunikačný coupler série iR podporuje súčasne až 4 iR-PU01-P.
 • Funkčné bloky riadenia pohybu navrhnuté podľa PLCopen Motion Control a CiA402 uľahčujú zadávanie príkazov na riadenie pohybu.
 • Vysokorýchlostný pulzný výstup - 2MHz,
 • Trojfázový diferenciálny vstup,
 • Dostupnosť digitálnych vstupov / výstupov,

Špecifikácie:

 

 

 

05.09.2019

Komunikačná technológia Siemens S7-1200 / S7-1500 založená na tagoch

V súčasnosti väčšina HMI stále používa konvenčnú schému adresovania na komunikáciu s PLC Siemens S7-1200 / S7-1500, ktorá sa vyznačuje prenosom obyčajného textu, nízkou rýchlosťou a zlou čitateľnosťou adresy. Na rozdiel od toho Weintek HMI začali podporovať komunikačné technológie založené na tagoch, ktoré používa programovací softvér PLC TIA Portal. Znamená to zlepšenie kvality prenosu, rýchlosti a bezpečnosti dát a tiež umožňuje PLC plne využívať celý pamäťový priestor a zlepšiť výkon HMI a PLC.

Nový ovládač Siemens S7-1200 / S7-1500 (Symbolic Addressing):

 • Easy Tag Import - PLC tagy je možné importovať pripojením k PLC alebo priamym načítaním projektu TIA Portal, takže integrácia HMI a PLC je veľmi jednoduchá a rýchla.
 • Speed Boost - zlepšenie efektívnosti komunikácie.
 • Deep integration - podporované dátové typy zahŕňajú nielen primárne typy, ale aj špeciálne typy, ako je čas, dátum, počítadlo a časovač, ktoré uľahčujú širšiu aplikáciu.
 • Seamless Upgrade - pre používateľov Siemens S7-1200 / S7-1500 (Absolute Addressing), ktorí prechádzajú na nový ovládač, automatické mapovanie pomáha aktualizovať nastavenie adresy objektu a makier v starom projekte počas prepínania.

Použiteľné modely: modely HMI série XE / eMT / cMT a Gateway modely.
Aplikovateľná verzia softvéru: EasyBuilder Pro V6.03.01 alebo novšia. (Vyberte ovládač S7-1200 / S7-1500 (Symbolic Addressing). Stiahnuť

12.08.2019

Uvoľnenie kontrolného tokenu po uplynutí časového limitu

Kontrolný token je funkcia, ktorá môže zaistiť bezpečnosť systému tým, že zabráni kontrole objektu súčasne viacerými klientmi cMT Viewer. Používatelia sa však niekedy môžu stretnúť s problémom, keď iným používateľom nie je umožnené získať právo na operáciu, keď vlastník tokenu po dokončení operácie neuvoľní ovládací token. Pre vyriešenie tohto problému bolo pridané nastavenie "Časový limit nečinnosti". Keď HMI vlastníka tokenu zostane neaktívne počas určitého časového obdobia, ovládací token sa uvoľní pre ďalšieho používateľa.

Nastavenie časového limitu nečinnosti nájdete na stránke nastavení ovládacích tokenov. Upozorňujeme, že keď je doba nečinnosti nastavená na 0 a keď klient cMT Viewer získa kontrolný token, tento token sa uvoľní až po opustení stránky.

Podporovaná verzia softvéru : EasyBuilder Pro V6.01.02.146 alebo novšia verzia (stiahnuť)

02.07.2019

cMT-iV6: Dotykový displej do priemyslu s vstavaným cMT Viewer

Nový dotykový panel cMT-iV6 so vstavaným cMT Viewer, ktorý mu umožňuje pripojiť sa k viacerým cMT-SVR alebo HMI cMT pre monitorovanie.

 • 9,7 ” displej s rozlíšením 1024 × 768,
 • vysoko výkonný 1 GHz procesor pre vynikajúce vizuálne a zvukové efekty,
 • vstavaný reproduktor,
 • 4 GB eMMC pamäť pre plynulé prepínanie medzi pripojenými zariadeniami,
 • dodatočný slot pre SD kartu, s jej použitím môže podporovať mnoho softvérových funkcií, napríklad prehliadače súborov, médií, obrázkov, čítanie PDF a screen hardcopy,
 • cMT-iV6 má priemyselnú ochranu izolácie, PCB krytie, predný panel kompatibilný s NEMA4 / IP65, vhodný pre inštaláciu v drsnom prostredí.

Komunikačná technológia cMT od spoločnosti Weintek otvára možnosť, že prevádzkové rozhranie, komunikačné a výpočtové moduly môžu bežať nezávisle, čo umožňuje používateľom spúšťať klientov cMT Viewer na rôznych operačných platformách na monitorovanie viacerých vzdialených modelov cMT-SVR alebo cMT Series. Užívateľ môže spustiť prehliadač cMT na smartfóne / tablete. Ak si želáte využiť existujúci počítačový systém, je k dispozícii aj verzia Windows cMT Viewer pre PC. Pre iné prostredia bude optimálnou voľbou priemyselný cMT-iV6 so zabudovaným cMT Viewer.

 

Stránky

Napíšte nám