Zastúpenie firiem Vipa, Deltalogic, Profichip, Ewon, Procentec a Weintek. Predaj HW, tvorba SW, inžinierska činnosť.

VIPA PROFINET CPU - 4 komunikačné porty: PROFINET I/O, Ethernet PG/OP, PROFIBUS, MPI

Adaptéry NetLink aj pre Windows7 a TIA Portal

eWON COSY - pripája PLC cez internet ešte jednoduchšie

COMbricks - PROFIBUS trvale pod dohľadom

eMT3000 - nový rad dotykových panelov

Brány ADFWeb - pre všetky sériové a ethernetové protokoly

ControlSystem

Vizualizácia

24.03.2020

Weintek uvádza nové produkty v cMT X Series

V súčasnosti HMI slúži na zobrazenie údajov, riadenie stroja, ukladanie údajov, komunikáciu s PLC, preklad protokolov, grafické zobrazenie, alarmy, prehrávanie médií a integráciu IIoT. V dnešnej dobe zákazníci zvyknutí na rýchle zariadenia, ako sú smartfóny a tablety, očakávajú podobnú rýchlosť prevádzky aj pri práci s HMI. Firma Weintek teraz vydáva HMI série cMT X: cMT3092X / cMT3152X / cMT3162X, ktorá sa môže pochváliť najvýkonnejším procesorom v porovnaní s procesormi v podobných produktoch.

 • štvorjadrový procesor A17,
 • pre používateľov  „cMT HMI + CODESYS“, výkonný procesor zaisťuje rýchle a hladké prevádzkové skúsenosti aj pri spustenom CODESYS,
 • dual Ethernet ports,
 • RS232, RS485 2W / 4W,
 • komunikačný portCAN Bus,
 • USB Host port,
 • zabudovaný mono reproduktor,
 • služba vzdialeného prístupu EasyAccess 2.0.

Vylepšenia cMT X Series, ktoré poskytuje nové užívateľské prostredie:

Easy Monitoring: WebView - bez potreby inštalácie ďalšieho softvéru je možné monitorovať HMI jednoducho pomocou prehliadača na stolnom počítači, smartfóne alebo tablete.

 

 

Nové rozhranie: Web 2.0 - webový prístup zabezpečený šifrovaným prenosom údajov.

 

 

Intuitívne ovládanie: Operácie gestami - cMT3152X / cMT3162X majú kapacitnú multidotykovú obrazovku, ktorá podporuje najnovšie funkcie EasyBuilder Pro a operácie pomocou intuitívnych gest.

 

Vibračná funkcia pri Event Alert- cMT3162X má vstavanú vibračnú funkciu, ktorá upozorní na udalosť.

 

 

 

Technická špecifikácia:

Verzia softvéru: EasyBuilder Pro V6.04.01 alebo novšia.

18.02.2020

Ethernet driver pre spojenie so Siemens S7-1200/S7-1500 PLC

Siemens S7-1200 a S7-1500 sú PLC používané na celom svete, na komunikáciu s týmito PLC vyvinula spoločnosť Weintek ethernetový ovládač Siemens S7-1200 / S7-1500 (S7CommPlus, Symbolic Addressing). Video ukazuje, ako vytvoriť projekt HMI na pripojenie PLC Siemens S7-1200 a S7-1500.
Najskôr importujte tagy PLC do súboru projektu. EasyBuilder Pro poskytuje dva spôsoby importu:

1. Priame získanie tagov z PLC:

[Get tag info]: HMI môže komunikovať s PLC priamym a získať tag priamo z PLC pomocou EasyBuilder Pro. Upozornenie: v TIA portáli by sa mal povoliť prístup vzdialeného partnera k PLC: Choďte do Properties in Project a povoľte [Protection & Security] »[Permit access with PUT/GET communication from remote partner].

2. Import TIA projektu:

Ak PLC nie je v blízkosti, import TIA projektu môže tiež vytvárať tagy.
a. V TIA portáli by mal byť povolený prístup k PLC od vzdialeného partnera: Choďte do Properties in Project a povoľte [Protection & Security] » [Permit access with PUT/GET communication from remote partner].
b. TIA Projekt musí byť skompilovaný. V ponuke otvorte [Edit] »[Compile].
c. Po kompilácii zatvorte TIA Projekt TIA a potom importujte projekt do EasyBuilder Pro.

cMT Diagnoser umožňuje diagnostické operácie týkajúce sa komunikačných chýb pri spustení projektu v HMI modeloch série cMT. Nástroj cMT Diagnoser sa nachádza v inštalačnom adresári EasyBuilder Pro.

Použiteľný hardvér a softvér: modely cMT/XE/eMT/mTV Series s verziou EasyBuilder Pro V6.03.02 alebo novšou.

 

24.01.2020

cMT-CTRL01: IIoT PLC - riešenie pre Industry 4.0

Weintek predstavuje IIoT PLC  cMT-CTRL01 s integrovaným CODESYS a IIoT Gateway.

 • v súlade s PLC štandardom 61131-3,
 • vstavaný CODESYS podporuje viac jazykov, ako napr. FBD/LD/IL/ST/SFC/CFC,
 • podporuje protokoly IIoT: OPC UA a MQTT,
 • používatelia si pomocou licencie môžu aktivovať program EasyAccess 2.0 a môžu dostávať okamžité upozornenia na chyby operácií v svojich mobilných zariadeniach pre rýchle riešenie problémov.

cMT-CTRL01 možno použiť so vzdialenými vstupno-výstupnými modulmi série iR, ktoré je možné flexibilne pridať na rozšírenie systému podľa potreby aplikácie.

Príklad použitia cMT-CTRL01 + iR-PU01-P:

S MODBUS TCP / IP gateway cMT-CTRL01 podporuje protokoly používané viac ako 300 hlavnými značkami PLC a štandardy IIoT protokolu OPC UA a MQTT, čo umožňuje spojenie so širokou škálou periférnych zariadení.

cMT-CTRL01 podporuje data sampling, event log, súviasiace historické údaje sa môžu ukladať na SD kartu alebo synchronizovať s SQL databázou.

 

15.01.2020

Školenie SCADA systému PROMOTIC + nová verzia PROMOTIC 9.0.8

Všetkých záujemcov pozývame na pripravované školenie SCADA systému PROMOTIC.

Typ školenia: plné trojdenné
Miesto: učebňa MICROSYS, spol. s r.o., Tavičská 845/21, Ostrava-Vítkovice
Termín: 25. 2. - 27. 2. 2020
Cena: 170 EUR / osoba
Zľavy:
     - pre školy: 50%
     - množstevná zľava pre viac zamestnancov z jednej firmy: 20%
     - pre systémových integrátorov PROMOTIC s WEB bonusom: 50%

Viac informácií o školení >> 

Osnova Plného základného školenia PROMOTIC >>

Registrácia >>

Nová verzia PROMOTIC 9.0.8 na stiahnutie >>

Novinky: Verzia 9.0.8 (od 13.12.2019) - vývojová verzia

08.01.2020

Weintek cMT Diagnoser: rýchlo identifikujte príčinu chyby operácie v HMI

Vývoj projektu môže byť spletitý, diagnostika a riešenie problémov si zvyčajne vyžaduje viac času a úsilia. cMT Diagnoser bol vyvinutý pre rýchlu diagnostiku v modeloch série cMT. Zlepší efektivitu vývoja projektu tým, že používateľom pomôže ľahko získať prehľad o správaní zariadenia a nájsť príčiny chýb, ktoré sa vyskytujú v HMI alebo bráne série cMT.

Monitorovanie činnosti systému
Keď sa cMT Diagnoser pripojí k HMI, okamžite začne monitorovať údaje a stav všetkých objektov v aktuálnom okne; môže tiež prikázať obrazovke HMI, aby zmenila a monitorovala inú stránku. Medzitým môžu byť adresy, ktoré sa v projekte výslovne nepoužívajú, monitorované v samostatnom zozname sledovania bez toho, aby bolo potrebné upravovať samotný projekt.

Monitorovanie pripojených zariadení
Program cMT Diagnoser môže zobrazovať nielen stav pripojenia k iným zariadeniam, ale aj stav jednotlivých komunikačných paketov. Ak sa vyskytnú chyby v komunikácii, používatelia ich môžu vidieť na prvý pohľad.

Pripojené zariadenia. Monitorovanie MQTT
Pri použití MQTT môže cMT Diagnoser zobrazovať stav komunikácie so serverom MQTT a protokolmi operácií. Pomocou tohto nástroja je jasne vidieť podrobnosti o každej uverejnenej alebo prihlásenej správe vrátane jej témy, veľkosti, času odoslania alebo prijatia a obsahu.

MQTT
Kedykoľvek sa v HMI zistí niečo neočakávané, cMT Diagnoser pomôže používateľom rýchlo nájsť príčinu chýb a minimalizovať čas potrebný na riešenie problémov.

Určené pre modely Weintek série cMT

Aplikovateľná verzia softvéru: EasyBuilder Pro V6.03.02 alebo novšia.

25.11.2019

Nová verzia 9.0.7 SCADA PROMOTIC

Nová verzia systému PROMOTIC: Verzia 9.0.7 (od 31.10.2019) - vývojová verzia

Hlavné novinky: Oprava komunikačného ovládača PmModbusMr. Opravy v objekte PmfTable.Pridané nové metódy a udalosti do objektu PmForm. Vytvorenie systému rekonštrukcie posledného stavu alarmov pri ukončení a znovu spustení aplikácie.

Popis noviniek viz: PROMOTIC 9.0 - Novinky

Na stiahnutie: download.

Objednávky prijaté od utorka 17.12.2019 do konca roku 2019 budú expedované v januári 2020 a fakturované s dátumom zdaniteľného plnenia 31.12.2019..

25.10.2019

Prenos súborov do Weintek cMT

Keď operátor pri paneli potreboval nájsť najnovšie používateľské príručky, fotografie alebo videá, musel ísť späť do kancelárie, uložiť súbory na externé zariadenie (napr. USB disk) a potom vložiť externé zariadenie do HMI na zobrazenie uložených súborov. Pomocou File Transfer vo verzii EasyBuilder Pro V6.03.02, operátor na mieste nastaví iba FTP server a adresár súborov, aby posielal súbory PDF, fotografie a videá do HMI. Okrem prijímania súborov zo servera FTP umožňuje táto funkcia aj odosielanie súborov na server, čím sa dosahuje obojsmerný prenos údajov.

Prenos súborov je možné nakonfigurovať v dialógovom okne nastavení objektu Combo Button. Vyberte možnosť Prenos súborov a pridajte ju do skupiny akcií a potom nastavte parametre.

10.10.2019

Ewon Flexy a PROMOTIC SCADA kontrolujú úpravu vody

Online prístup za každých okolností!
Ewon Flexy v spojení s PROMOTIC SCADA poskytuje pre Aquasome monitorovanie a analýzu 24/7. Partnerstvo pri kontrole každej minúty úpravy vody.
Vďaka Talk2M riešeniu nedochádza k žiadnej strate dát! Zostaň pripojený!

Viac info >>

19.09.2019

iR-PU01-P: 1-Axis Motion Control Module od Weintek

Popri rýchlom rozvoji automatizácie strojov zostáva riadenie pohybu stále jednou z najdôležitejších technológií. Weintek predstavuje iR-PU01-P, jednoosový modul riadenia pohybu. Tento nový riadiaci modul pracuje s existujúcimi komunikačnými couplermi série iR a je použiteľný napr.pre riadenie polohy, baliace stroje, meracie systémy, tlačiarenské stroje, reguláciu napätia a dopravníkové systémy.

Weintek poskytuje knižnicu funkčných blokov riadenia pohybu pre použitie v CODESYS. Po prepojení cMT HMI s CODESYS s modulmi iR-COP + iR-PU01-P cez CANopen sa tieto funkčné bloky riadenia pohybu dajú ľahko použiť na ovládanie strojov.

 • Výber komunikačných couplerov iR série - každý komunikačný coupler série iR podporuje súčasne až 4 iR-PU01-P.
 • Funkčné bloky riadenia pohybu navrhnuté podľa PLCopen Motion Control a CiA402 uľahčujú zadávanie príkazov na riadenie pohybu.
 • Vysokorýchlostný pulzný výstup - 2MHz,
 • Trojfázový diferenciálny vstup,
 • Dostupnosť digitálnych vstupov / výstupov,

Špecifikácie:

 

 

 

Stránky

Napíšte nám