Zastúpenie firiem Vipa, Deltalogic, Profichip, Ewon, Procentec a Weintek. Predaj HW, tvorba SW, inžinierska činnosť.

VIPA PROFINET CPU - 4 komunikačné porty: PROFINET I/O, Ethernet PG/OP, PROFIBUS, MPI

Adaptéry NetLink aj pre Windows7 a TIA Portal

eWON COSY - pripája PLC cez internet ešte jednoduchšie

COMbricks - PROFIBUS trvale pod dohľadom

eMT3000 - nový rad dotykových panelov

Brány ADFWeb - pre všetky sériové a ethernetové protokoly

ControlSystem

Nové podmienky cloudovej služby Talk2m

1. Aké sú nové podmienky používania bezplatného Talk2m free účtu?

Prístup k Talk2m freenie je časovo neobmedzený. Aby ste mohli využívať túto službu, je potrebné zaregistrovať aspoň jeden nový router Ewon cez Ecatcher každých 12 mesiacov.

Už nebude možné prekročiť limity účtu Talk2m free (pre VPN prevádzku a mailbox downloads). V prípade prekročenia limitu bude účet obmedzený do konca aktuálneho mesiaca.

Viac info >>

2. Odkedy platia nové podmienky pre používanie bezplatného účtu Talk2m?

Zákazníci musia splniť nové podmienky využívania účtu Talk2m free do 1. augusta 2024:

  • zaregistrovať si aspoň 1 zariadenie za 12 mesiacov zadarmo
  • alebo prejsť na účty Talk2m light alebo Talk2m pro

Ak zákazník nepodniknete žiadne kroky, účet bude pozastavený a už sa nebude môcť pripojiť k svojim zariadeniam.

HMS Networks (Ewon) informuje zákazníkov o nových podmienkach 3 mesiace vopred e-mailom, ak je zo strany zákazníka potrebný nejaký úkon. Od mája 2024 už v rámci bezplatného Talk2m free účtu nie je obdobie odkladu pri prekročení dátového limitu 3GB.
 

3. Ako sa vyhnúť pozastaveniu účtu Talk2m free?

Ak chcete aj naďalej používať účet Talk2m free, nezabudnite si zaregistrovať aspoň 1 zariadenie raz za 12 mesiacov.

Ak bolo posledný router  zaregistrovaný pred augustom 2023, je dôležité konať, pretože účet bude pozastavený k 1. augustu 2024.

4. Mám účet Talk2m pro. Čo sa zmenilo?

Pre účty Talk2m pro sa nič nezmení, zmeny sa týkajú iba účtov Talk2m free. Ak máte rôzne druhy účtov (free a pro), pozrite si otázku 10.

5. Čo sa stane s mojimi údajmi, ak je môj účet Talk2m free pozastavený?

Buďte si istí, že vaše údaje sa nestratia. Stále budete mať prístup k svojmu účtu. Keďže však bude váš účet pozastavený, nebudete sa môcť na diaľku pripojiť k svojim zariadeniam ani nebudete môcť používať datamailbox.

6. Čo sa stane s mojimi zariadeniami, ak je môj účet Talk2m free pozastavený?

Vaše zariadenia sa nestratia. Stále budete mať prístup k svojmu účtu. Keďže však bude váš účet pozastavený, nebudete sa môcť na diaľku pripojiť k svojim zariadeniam ani nebudete môcť používať datamailbox.

7. Kde môžem vidieť, kedy bude môj účet Talk2m free pozastavený?

V Ecatcher môžete vidieť, kedy ste naposledy zaregistrovali zariadenie. Po prirátaní 12 mesiacov k tomuto dátumu budete vedieť, ako dlho môžete používať svoj účet Talk2m free.

3 mesiace pred pozastavením vášho účtu dostanete e-mail, ktorý vás bude informovať o situácii. Takže budete mať dostatok času konať.

8. Ako budem informovaný, ak sa blíži dátum pozastavenia môjho účtu Talk2m free?

Tieto informácie dostanete e-mailom tri mesiace pred pozastavením vášho Talk2m free účtu.

Budete mať dostatok času na vykonanie opatrení, aby ste predišli pozastaveniu svojho účtu.

9. Mám viacero účtov Talk2m free, čo mám robiť?

Naďalej môžete používať rôzne účty Talk2m free, ale budete musieť zaregistrovať aspoň jedno zariadenie na obdobie 12 mesiacov na každý účet.

Najjednoduchším riešením by však bolo zlúčiť tieto účty a všetky vaše zariadenia do jedného účtu Talk2m pro.

Vďaka pokročilým funkciám prístupových práv používateľov, ktoré sú k dispozícii v Talk2m pro, môžete vytvárať prístupové práva používateľov (user groups, pools) a spravovať všetky svoje predchádzajúce účty v jednom účte.

Týmto spôsobom získate výhody z jednoduchého a bezpečného riešenia priemyselného pripojenia. Ak chcete importovať všetky svoje Talk2m free účty do jedného účtu Talk2m pro:

  • otvorte kartu Account v rámci účtu Talk2m pro
  • kliknite na Show advanced settings a v sekcii nájdete Import all Ewons from another account
  • kliknite na tlačidlo Import all Ewons Wizard.

Postup zjednotenia účtov >>

10. Mám viacero účtov Talk2m, niektoré sú free a iné pro, čo mám robiť?

Naďalej môžete používať rôzne typy účtov. Ak však chcete naďalej používať Talk2m free, musíte si zaregistrovať aspoň jedno zariadenie za obdobie 12 mesiacov na jeden účet.

Najjednoduchším riešením by však bolo zlúčiť tieto účty a všetky vaše zariadenia do jedného účtu Talk2m pro (pre viac podrobností kliknite sem). Vďaka pokročilým funkciám prístupových práv používateľov, ktoré sú k dispozícii v účte pro, môžete vytvárať prístupové práva používateľov (user groups, pools) a spravovať všetky svoje predchádzajúce účty v jednom účte.

11. Aký je proces prechodu na Talk2m light alebo pro?

Ak chcete prejsť na účet Talk2m light, kontaktujte nás >>.

Ak chcete prejsť na Talk2m pro, prejdite do Ecatcher a požiadajte o 3-mesačnú skúšobnú verziu Talk2m pro trial. Po dobu 3 mesiacov nemusíte nič platiť a potom sa môžete rozhodnúť, či si ponecháte Talk2m pro alebo prejdete na Talk2m light.

12. Prešiel som na Talk2m light alebo pro, čo mám teraz robiť?

Po upgrade vášho účtu na Talk2m light alebo pro už nemusíte nič robiť. Jednoducho využívajte funkcie, ktoré ponúka.

13. Aký je proces nákupu ďalších zariadení Cosy a/alebo Flexy?

Ak si chcete objednať Ewon Cosy alebo Ewon Flexy, postup zostáva rovnaký ako predtým: jednoducho nás kontaktujte>>. Nové zariadenie zaregistrujte cez Ecatcher.

14. Kúpil som si ďalšie zariadenia Cosy a/alebo Flexy, čo mám robiť?

Aby ste predišli pozastaveniu účtu, musíte svoje zariadenie zaregistrovať v Ecatcher čo najskôr. Medzi odoslaním objednávky a jej prijatím je zvyčajne oneskorenie. Ak sa obávate, že toto oneskorenie je príliš dlhé a mohlo by viesť k pozastaveniu vášho účtu, môžete si aktivovať bezplatnú 3-mesačnú skúšobnú verziu Talk2m pro trial a ušetriť tak trochu času. Upozorňujeme, že toto riešenie môžete použiť iba raz.

15. Vlastním jedno alebo viac zariadení Cosy a/alebo Flexy, ktoré som ešte nezaregistroval v Ecatcheri. Môžem ich zaregistrovať a predĺžiť platnosť Talk2m free účtu?

Áno, nemusíte si objednať nové zariadenie Ewon, aby ste mohli naďalej využívať Talk2m free, ale jednoducho zaregistrujte zariadenie v Ecatcher, ktoré nebolo nikdy pripojené. V tomto prípade získate ďalších 12 mesiacov používania Talk2m free od dátumu registrácie vášho posledného Ewon zariadenia.

16. Čo sa stane s mojím Talk2m free  účtom, ak nesplním nové podmienky používania?

Váš účet bude pozastavený 12 mesiacov po registrácii vášho posledného zariadenia Ewon na Ecatcher. Stále sa budete môcť prihlásiť do svojho účtu, ale nebudete sa môcť na diaľku pripojiť k svojmu zariadeniu, ani nebudete môcť používať datamailbox.

17. Sú nejaké zmeny vo funkciách Talk2m free účtu?

Všetky funkcie zostávajú rovnaké. Jediný rozdiel je doba odkladu, ktorá platila pri prekročení limitu prenesených údajov. Teraz bude váš účet hneď obmedzený.

18. Existujú ďalšie zmeny v používaní cloudových služieb Talk2m?

Okrem zmeny zmluvných podmienok Talk2m free spúšťame Talk2m light. Tento nový plán predplatného má za cieľ ponúknuť tie najužitočnejšie funkcie pre väčšinu zákazníkov za atraktívnu cenu.

19. Ak zaregistrujem niekoľko zariadení v ten istý deň, môžem využiť Talk2m free dlhšie ako 12 mesiacov?

Talk2m free na 12 mesiacov nie je kumulatívny. Ak si v ten istý deň zaregistrujete viacero zariadení Ewon, bezplatné obdobie sa nepredĺži. Každé nové zaregistrované zariadenie však reštartuje nové 12-mesačné obdobie.

Príklad: 1. júna si zaregistrujete nové zariadenie, takže do 1. júna nasledujúceho roka máte bezplatný prístup k Talk2m free. Ak si 1. júla zaregistrujete ďalšie zariadenie Ewon, budete môcť využívať službu Talk2m free až do 1. júla nasledujúceho roka.

20. Mám jeden alebo viac Talk2m free účtov, ale aj jeden alebo viac účtov Talk2m pro. Je možné ich zoskupiť?

Áno, je možné migrovať jeden alebo viac Talk2m free účtov do účtu Talk2m pro. Plán Talk2m pro vám umožňuje nezávisle spravovať niekoľko účtov vytváraním tzv. groups a pools a definovaním roly každého používateľa.

Ak chcete, môžete dokonca vlastniť niekoľko účtov Talk2m pro, aby ste zvýšili objem prenosu dát.

Ku každému novému Talk2m pro účtu, ktorý vytvoríte, získate 3-mesačnú bezplatnú trial skúšobnú verziu.

Postup zjednotenia účtov >>

21. Ako môžem "odomknúť" pozastavený Talk2m free účet?

Ak chcete odomknúť pozastavený Talk2m free účet, máte 3 možnosti:

  • zaregistrujte si nové zariadenie Ewon v Ecatcher
  • vyberte si platený Talk2m light alebo Talk2m pro účet
  • aktivujte si 3-mesačnú bezplatnú skúšobnú trial verziu Talk2m pro. Upozorňujeme, že túto bezplatnú skúšobnú verziu môžete využiť iba raz. Ak ste už túto výhodu využili v minulosti, zostávajú len prvé dve uvedené možnosti.
Napíšte nám