Zastúpenie firiem Vipa, Deltalogic, Profichip, Ewon, Procentec a Weintek. Predaj HW, tvorba SW, inžinierska činnosť.

VIPA PROFINET CPU - 4 komunikačné porty: PROFINET I/O, Ethernet PG/OP, PROFIBUS, MPI

Adaptéry NetLink aj pre Windows7 a TIA Portal

eWON COSY - pripája PLC cez internet ešte jednoduchšie

COMbricks - PROFIBUS trvale pod dohľadom

eMT3000 - nový rad dotykových panelov

Brány ADFWeb - pre všetky sériové a ethernetové protokoly

ControlSystem

Vyššie nároky na PROFINET IO - prepínač PROmesh P9

Vyššie nároky na PROFINET IO – prepínač PROmesh P9

Popredný nemecký výrobca a dodávateľ riešení na diagnostiku a monitoring priemyselnej komunikácie Indu-Sol GmbH predstavil na marcovom veľtrhu v Hannoveri nový typ PROFINET prepínača. Pre slovenskú odbornú verejnosť mal premiéru na Elosys-e v Nitre.

Plnohodnotný deväťportový prepínač PROmesh P9 vyhovuje požiadavkám PROFINET Conformance Class B (CC-B) a výkonovej triede NetLoad Class III. Vďaka tomu umožňuje integráciu do konfigurácie riadiacich systémov (napr. v STEP7 alebo TIA Portal). Okrem funkcionalít  CC-B,  ako sú napr. rozpoznávanie pripojených zariadení (LLDP) alebo podpora redundacie (MRP), ponúka prepínač viacero doplnkových diagnostických funkcií.

Meranie komunikačnej záťaže portov

Krátkodobé špičky komunikačnej záťaže v sieti PROFINET môžu byť príčinou poruchy a výpadku celého zariadenia. Aby bolo možné tieto hodnoty zachytiť, je PROmesh P9 vybavený meraním záťaže portov v milisekundovom rozlíšení. Namerané hodnoty dáva k dispozícii graficky na webovom serveri a pri prekročení nastavenej hraničnej hodnoty generuje príslušné alarmové hlásenie.

Monitorovanie prúdu v tienení

Aby prepínač vyhovoval aj najvyšším požiadavkám na elektromagnetickú odolnosť EMC, je vybavený funkciou merania prúdu v tienení a tzv. optimalizovaným pripojením tienenia v konektoroch RJ45. K dispozícii je nielen celková hodnota prúdu v tieneniach pripojených káblov, ale vyhodnocované sú aj prúdové hodnoty podľa frekvencie. Táto funkcia ponúka popri kompletnej diagnostike PROFINET aj možnosť rozpoznať príčinu a zdroj EMC rušenia.

Všetky merané údaje a anomálie sú používateľovi k dispozícii cez webový server, protokol SNMP alebo môžu byť poslané v e-mailovej správe. Integrované diagnostické funkcie prepínača PROmesh P9  tak výrazne prispievajú k zvýšeniu spoľahlivosti a dobrej kvality komunikácie v sieťach PROFINET.

Napíšte nám