Zastúpenie firiem Vipa, Deltalogic, Profichip, Ewon, Procentec a Weintek. Predaj HW, tvorba SW, inžinierska činnosť.

VIPA PROFINET CPU - 4 komunikačné porty: PROFINET I/O, Ethernet PG/OP, PROFIBUS, MPI

Adaptéry NetLink aj pre Windows7 a TIA Portal

eWON COSY - pripája PLC cez internet ešte jednoduchšie

COMbricks - PROFIBUS trvale pod dohľadom

eMT3000 - nový rad dotykových panelov

Brány ADFWeb - pre všetky sériové a ethernetové protokoly

ControlSystem

Komplexné riešenie pre diagnostiku a monitoring siete PROFINET

Komplexné riešenie pre diagnostiku a monitoring siete PROFINET

 

Ethernetové komunikácie reálneho času, zvlášť PROFINET, sa stali dominantnou komunikačnou technológiou v priemysle. Prečo je potrebné pri uvádzaní do prevádzky poznať stav komunikačnej zbernice? Ako sa starať o tento nový nervový systém zložitých výrobných zariadení, od ktorého závisí plynulosť a efektivita výroby?

Aj keď sú to na prvý pohľad iba zelené káble, ich dôležitosť si pracovník uvedomí pri prvom výpadku linky, ktorý nie je spôsobený poruchou konkrétneho zariadenia, ale stratou komunikácie. S prechodom od sériových komunikácií typu PROFIBUS, CAN k moderným Ethernetovým zberniciam sme získali vyššiu rýchlosť a komfortnú diagnostiku pripojených zariadení.

Najnovším výsledkom vývoja v  oblasti monitoringu PROFINET a Ethernet je kombinované riešenie na diagnostiku a topológiu s názvom PROFNIET DiagnosticDUO od nemeckej firmy Indu-Sol. Riešenie efektívne pomáha pracovníkom údržby pri diagnostike, pretože funguje ako navigačný systém v komunikačnej sieti výrobného zariadenia. Vďaka live topológii a diagnostike prvkov možno v reálnom čase sledovať umiestnenie a „zdravotný stav“ každého komponentu siete. Tieto funkcie zabezpečuje program na sledovanie topológie siete PROScan Active súčasne s analyzátorom PROFInet-INspektor NT, ktorý je zodpovedný za diagnostiku siete.

Live topológia siete + diagnostický nástroj

PROscan Active umožňuje vo veľmi krátkom čase podrobne zmapovať siete PROFINET a Ethernet.  SW skenuje profinetovú sieť počas prevádzky v nastaviteľných časových intervaloch a vytvára živý grafický plán topológie. Sú v ňom zahrnuté informácie o menách, IP, príp. MAC adresách, aktuálnom obsadení portov, dĺžke káblov a upozornenia na výpadky. Okrem toho poskytuje v prehľadnej forme ďalšie informácie o účastníkoch siete, ako sú HW a SW verzie, objednávacie číslo, názov a typ zariadenia. HW požiadavky PROscan Active sú optimalizované tak, aby mohol pracovať aj na panelových PC nezávisle od ich výrobcu.

Stav účastníkov siete na prvý pohľad

V spojení s diagnostickým nástrojom PROFInet-INspektor možno v pláne topológie vidieť stav jednotlivých komponentov siete. Status účastníkov je graficky znázornený farbami semafóra (zelená, žltá a červená). PROFInet-INspektor podľa nastavených kritérií zaznamenáva a archivuje všetky udalosti v sieti týkajúce sa účastníka. Súčasne poskytuje informácie o kritériách kvality komunikácie, napríklad jitter (oneskorenie paketov) alebo zaťaženie siete.

ControlSystem, s.r.o.

Napíšte nám