ControlSystem

TAP CURIOUS

Monitoring ethernetových sietí jednoducho, pre všetky real-time ethernet protokoly
(Profinet, Ethernet/IP, Sercos, Ethernet Powerlink, EtherCAT, CC-Link IE, Modbus TCP...)

Dokonalý nástroj na monitorovanie, analýzu a opravu chýb v real-time ethernet sieťach. Delay, Jitter a CRC-chyby môžu byť rýchlo zaznamenané, analyzované a opravené.
Do siete, ktorú chceme analyzovať, je prístroj integrovaný skúšobným portom. TAP Curious sa správa úplne pasívne. Jeho pasivita zabezpečí, že nedochádza k omeškaniu (Zero Delay), sieť nie je žiadnym spôsobom ovplyvnená -  záznam priebehu dát je možné nahrať bez vplyvu. S časovou značkou od 1 ns dáva možnosť extrémne presnej časovej analýzy. Významné funkcie, ako späšťač a filter uľahčujú hľadanie chýb v sieti. Prístroj pracuje vo full-duplex prevádzke, čo znamená, že súčasne môžeme monitorovať odosielaciu aj prijímaciu stranu v oboch smeroch. Nahrané dáta zo siete obsahujú  20-Bytový trailer (s časovou značkou), môžu byť cez Uplink Port nahrané do PC alebo notebooku pre ďalšiu analýzu. Pre analýzu dát môže byť použitý o.i. voľne dostupný softvér Wireshark, pre ktorý je k dispozícii plugin pre bezproblémové pripojenie.
Kompaktné odolné prevedenie plastové prevedenie, hmotnosť len 150 g, pre každodenné využitie v teréne. Pre bezpečný transport je TAP Curious dodávaný v robustnom plastovom kufri.
 

Spúšťacia funkcia: Na prednej strane má TAP Curious 4-polovú zástrčku s digitálnym vstupom a výstupom. Pomocou nej je možné vytvorenie užitočných spúšťacích funkcií, napr. pre cielené ohraničenie sporadicky sa vyskytujúcich chýb a ich odstránenie. Na digitálnom výstupe môžeme napr. pripojiť akustický signalizátor, ktorý oznámi chybu v protokole. Popri digitálnom výstupe máme k dispozícii 5 voľne konfigurovateľných LED, napr. pre optické znázornenie chybného prenosu priamo na prístroji. Štart záznamu v ľubovoľnom čase prostredníctvom digitálneho vstupu.

Funkcia filtra: TAP Curious je vybavený rozsiahlym filtrom funkcií, ktorým vyhľadáme len určité hodnoty, čím značne zmenšíme objem dát na analýzu. Chyby v sieti sú vyhľadané a opravené rýchlejšie. Filter funkcií je možné ľahko a rýchlo konfigurovať prostredníctvom grafického používateľského rozhrania.

   
 
 

 

Rozmery (D x Š x V) 140 x 92 x 28 mm
Hmotnosť ca. 150 g
Napájanie 24 VDC (+- 20%)
Prevádzková teplota 0°C ... + 55°C
Skladovacia teplota -25°C ... + 85°C
Vlhkosť 95% (non-condensing)
IP kód

IP20

Uplink-Port 1 x 1 GBit - RJ45
Probe-Ports 4 x 100 MBit - RJ45
Channels/Ports 2/4
Omeškanie ~0 µs (zero delay)

 Rozlíšenie časovej značky

1 ns
Prstom posuňte tabuľku doľava
Kód
Popis
Cena
Obrázok
Dopyt
100240

TAP Curious

TAP CURIOUS Transportation case
Power plug 230 VDC with adapters
Plug for the digital input and output
Operating instructions, Wireshark plugins and web server files on USB stick
EoL - posledná objednávka do 31.10. 2021998 €
Napíšte nám