Zastúpenie firiem Vipa, Deltalogic, Profichip, Ewon, Procentec a Weintek. Predaj HW, tvorba SW, inžinierska činnosť.

VIPA PROFINET CPU - 4 komunikačné porty: PROFINET I/O, Ethernet PG/OP, PROFIBUS, MPI

Adaptéry NetLink aj pre Windows7 a TIA Portal

eWON COSY - pripája PLC cez internet ešte jednoduchšie

COMbricks - PROFIBUS trvale pod dohľadom

eMT3000 - nový rad dotykových panelov

Brány ADFWeb - pre všetky sériové a ethernetové protokoly

ControlSystem

Novinky o produktoch

21.08.2018

Nový termín školenia PROMOTIC

Všetkých záujemcov pozývame na plné trojdňové školenie SCADA systému PROMOTIC.

Miesto konania: učebňa MICROSYS, spol. s r.o., Tavičská 845/21, Ostrava-Vítkovice

Termín konania: 18. 9. - 20. 9. 2018

Viac informácií o školeni >>

Registrácia

21.08.2018

Bezplatný SCADA PROMOTIC seminár

Pozývame Vás na bezplatný SCADA PROMOTIC seminár ostravskej firmy MICROSYS.

Prezentácia aktuálnych a pripravovanýc technických noviniek v systéme. Predstavenie novej verzie PROMOTIC, ktorá prináša do systému nové funkčnosti a vylepšenia.

Miesto konania: Trnava, Hotel EMPIRE, J. Hajdóczyho 11

Termín konania: 23.10.2018 od 9:00

Registrácia

 

 

 

 

 

 

 

 

21.08.2018

EasyAccess 2.0 Online zákaznícky servis

Od spustenia aplikácie EasyAccess2.0 v roku 2015 sa počet aktívnych používateľov každým rokom neustále zvyšuje. S programom EasyAccess2.0 nemusia používatelia stráviť čas nastavovaním smerovača a môžu ľahko pristupovať k vzdialeným HMI alebo PLC jednoduchými nastaveniami v počítači. EasyAccess2.0 má od trhu veľmi pozitívnu spätnú väzbu, pretože prostredníctvom funkcií "Push Notification" a "Pass Through" môžu užívatelia okamžite riešiť problémy vzdialeného zariadenia.

Pre vyšší používateľský komfort spoločnosť Weintek nedávno spustila službu EasyAccess2.0 Online Customer Service. Používatelia sú teraz schopní okamžite kontaktovať tím Weintek RD pre riešenie problémov.

Customer Service nájdete na hlavnej stránke EasyAccess2.0:

alebo v EasyAccess APP:

15.08.2018

Control Token - bezpečný a efektívny spôsob ovládania zariadení

Ak máte bezpečnostné obavy, že vaše výrobné zariadenia sú ovládané súčasne viacerými zariadeniami HMI alebo cMT Viewer (mobilné telefóny, tablety, počítače ... atď.), alebo si potrebujete overiť, či zariadenie používa iný používateľ, prípadne potrebujete odoslať upozornenia a zabrániť tak ostatným používateľom v jeho používaní, riešením je funkcia Control Token!
Firma Weintek RD vydala novú funkciu: Control Token, ktorá zabezpečí, že iba používateľ, ktorý získa kontrolný token, môže prevádzkovať výrobné zariadenie na HMI alebo akomkoľvek zariadení cMT Viewer. Akonáhle klient získa kontrolný token, žiadny ďalší klienti nemôžu ovládať zariadenie naraz, takže majiteľ tokenu si môže byť istý, že operácia nebude narušená. Odovzdávanie kontrolného tokenu môže eliminovať zbytočné konflikty a tým šetrí zdroje a čas.

Používatelia, ktorí nedostali kontrolný token, sa umiestnia do radu. Keď vlastník tokenu ukončí prevádzku a uvoľní kontrolný token, ďalší užívateľ v rade dostane kontrolný token a bude môcť odvtedy zariadenie ovládať.

 

15.08.2018

Smart HMI: cMT3072 a cMT3103 (Wi-Fi)

IoT a priemysel 4.0 vyvolávajú postupnú modernizáciu v priemysle, dopyt po integrácii strojov a výmene údajov sa tiež zvyšuje. Spoločnosť Weintek uvoľňuje komplexné riešenie cMT HMI, ktoré ponúka rôzne vysokovýkonné produkty HMI na integráciu rôznych systémov.

 • atraktívne, ľahko editovateľné projektové okná  a vstavané prechodové efekty,
 • podpora MQTT a OPC UA, priame spojenie s databázou a viac ako 300 komunikačných protokolo,
 • séria cMT tiež realizuje multi-display a vzdialenú kontrolu.

Spustením aplikácie cMT Viewer na zariadeniach cMT-iV5, smartfónoch, tabletoch alebo počítačoch môžu operátori na diaľku monitorovať a riadiť HMI v cMT a súčasne používať smartfón ako scanner čiarových kódov, prehrávač médií alebo prehrávač IP kamier.

 

 

 

 

 

 

cMT3072 Features

 • vysoký výkon: Dual-Core Cortex-A9 1GHz CPU, vstavaná 4GB Flash and 1GB RAM
 • IPS LCD: vysoké rozlíšenie (1024 x 600 pixelov), pozorovacie uhly (T:85°/ B:85°/ L:85°/ R:85°)
 • minimalizovaná chromatická odchýlka - jasné zobrazenie bez ohľadu na miesto inštalácie
 • široký rozsah vstupného napätia: 10.5 do 28VDC, kompatibilný s väčšinou riadiacich systémov
 • konektivita: podporuje viac ako 300 protokolov hlavných výrobcov riadiacich systémov
 • podpora IIoT protokolov: vstavané MQTT a OPC UA server & client, podpora priameho pripojenia s Amazon Aws IoT
 • I/O: Dual-Ethernet, USB Host 2.0, Con.A-COM2: RS-485 2W/4W/COM3: RS-485/CAN Bus, Con.B-COM1/COM3:RS-232
 • vysoká spoľahlivosť: odoslnosť proti prenikaniu vody zabraňuje korózii
 • Servis pre vzdialený prístup: EasyAccess 2.0

cMT3103 Features

 • Wi-Fi interface: bezdrôtové spojenie s inými zariadeniami bez ohľadu na miesto inštalácie
 • vysoký výkon: Dual-Core Cortex-A9 1GHz CPU, vstavaná 4GB Flash a 1GB RAM
 • pokročilá vizualizácia: rozlíšenie (1024 x 600 pixelov) LCD so širokým pozorovacím uhlom (T:60°/ B:60°/ L:70°/ R:70°)
 • konektivita: podporuje viac ako 300 protokolov hlavných výrobcov riadiacich systémov
 • podpora IIoT protokolov: vstavané MQTT a OPC UA server & client, podpora priameho pripojenia s Amazon Aws IoT
 • I/O: Dual-Ethernet, USB Host 2.0, Con.A-COM2: RS-485 2W/4W/COM3: RS-485/CAN Bus, Con.B-COM1/COM3:RS-232
 • vysoká spoľahlivosť: odoslnosť proti prenikaniu vody zabraňuje korózii
 • Servis pre vzdialený prístup: EasyAccess 2.0

 

14.08.2018

eWON Netbiter LC350

Edge connectivity gateway pre výmenu údajov cez 3G alebo Ethernet do IoT platformy ThingWorx®

Vstavaný konektor dostane vaše údaje na ThingWorx v priebehu niekoľkých minút. Netbiter LC350 je dodávaný so sprievodcom, ktorý umožňuje jednoduché namapovanie hodnôt zo zariadenia Modbus na ThingWorx. Výsledkom je, že môžete pripojiť vaše vzdialené zariadenie k ThingWorxu pomocou niekoľkých kliknutí myšou.

Prístup k ThingWorx: Po inštalácii a zapnutí je gateway pripravená na konfiguráciu. Na prístup k webovému konfiguračnému rozhraniu je možné pripojiť sa z PC / laptopu cez Ethernet (port WAN gateway) alebo cez USB (micro-connector).

06.08.2018

Open source IIoT gateway RevPi Connect

Open source IIoT Gateway RevPi Connect poskytuje používateľom maximálnu slobodu pri implementácii projektov IIoT vďaka koncepcii otvorenej platformy (vrátane úplných práv root). Systém RevPi Connect je založený na module Raspberry Pi Compute Module 3 a je vybavený štvorjadrovým procesorom 1,2 GHz, 1 GB RAM a 4 GB pamäťou flash eMMC. Špeciálne upravená Raspbian verzia. Na prenos údajov o strojoch priamo do cloudu slúžia IIoT protokoly MQTT a OPC UA.

Jednotlivé aplikácie môžu byť naprogramované okrem iného prostredníctvom Node-RED, Pythonu alebo priamo v C. Modulárna konštrukcia zariadenia RevPi Connect umožňuje vybavenie vhodnými rozširujúcimi modulmi, ako sú digitálne a analógové IO, gateways a rádiové moduly, napríklad pre Bluetooth. Rozširujúce moduly môžu byť pripojené ako plug & play a je možné ich ľahko nakonfigurovať pomocou grafického používateľského rozhrania.

RevPi Connect je vybavený master a slave pre populárne sieťové protokoly Modbus RTU a Modbus TCP.

06.08.2018

Ganntov diagram - inovácia vo vizualizácii alarmov!

Ganttov diagram je nový objekt, ktorý firma Weintek RD vydala pre vizualizovanie udalosti a alarmov. Ganttov diagram je typ stĺpcového grafu, ktorý je veľmi vhodný na ilustráciu plánu projektu. Používatelia jasne pochopia čas, kedy nastala udalosť alebo alarm a jej trvanie. Kombinácia Ganttovho grafu s denníkom udalostí môže používateľom pomôcť efektívne porovnať frekvenciu udalostí a alarmov.

V EasyBuilder Pro užívatelia môžu bez námahy vykresliť Ganttov graf výberom kategórie udalostí, ktoré by mali byť znázornené. Udalosti, ktoré patria do vybranej kategórie, sa zobrazia v grafe.

03.08.2018

DATAEAGLE spája bezdrôtovo senzory s riadiacim systémom a cloudom

Séria DATAEAGLE 2000 je špecializovaná pre komunikáciu dát zo senzorov prostredníctvom všetkých bežne používaných komunikačných štandardov a poskytuje výrobcom senzorov, strojov a koncovým užívateľom maximálnu flexibilitu. Od malých vzdialeností, ktoré sú pokryté Bluetooth Low Energy, až po vzdialenosti na druhom konci sveta, spájajú produkty firmy Schildknecht senzory bezdrôtovo prostredníctvom mobilných prijímačov.

Wireless senzor Gateway Dataeagle compact 2730 vypĺňa zabudovaným  Bluetooth Low Energy rozhraním medzeru v doterajšej dátovej komunikácii. Procesné údaje sú odoslané späť do riadiaceho systému, čo umožňuje priamo optimalizovať výrobný proces. Informácie sa privádzajú do riadenia stroja pomocou bežných zberníc, ako napr. Profinet. Systém Plug & Play umožňuje nasadenie v krátkom čase.

Maximálnu kompatibilitu s existujúcimi zariadeniami garantuje Schildknecht prostredníctvom pripojenia analógových a digitálnych senzorových dát. Rádiový IO rozdeľovač Dataeagle X-treme IO 2730 rozširuje každý analógový a digitálny senzor o Bluetooth Low Energy rozhranie. IO rádiový rozvádzač tak pripojí ľubovoľný počet senzorov pripojených cez kábel priamo do riadiaceho systému. Kompatibilita so staršími senzormi je zaujímavá najmä pri Retrofit projektoch, pretože existujúce senzory sa dodatočne spoja s riadiacim systémom alebo cloudom.

Vďaka kompaktnému prevedeniu a úspore káblov môžu byť stroje a zariadenia integrované do existujúcej infraštruktúry výrazne jednoduchšie, efektívnejšie a s nižšími nákladmi.

 

02.08.2018

Mercury - mobilné riešenie pre PROFIBUS a PROFINET

PROCENTEC Mercury je robustný tablet, ktorý obsahuje nový softvérový balík pre viaceré platformy. Ideálny na odstraňovanie problémov, údržbu a monitorovanie priemyselných sietí Ethernet a PROFIBUS prostredníctvom využívania softvéru firmy PROCENTEC priamo v teréne.

 • prenosné zariadenie, viac spôsobov pripojenia (3G, 4G, WiFi, Bluetooth)
 • užívateľsky orientovaný
 • predinštalovaný softvér
 • pripravený pre okamžité použitie
 • pripojenie na diaľku
 • mobilita
 • diagnostika pre všetky siete Industrial Ethernet a PROFIBUS vo vašom zariadení

Predpokladaná dostupnosť 09/2018.

01.08.2018

eWON video tutoriály

Naučte sa konfigurovať vaše eWON zariadenia pomocou video tutoriálov!

Sledujte, objavujte, učte sa a aplikujte!

eWON video library >>

30.07.2018

Weintek cMT-iM21 - nový dotykový monitor pre priemyselné aplikácie

Integráciou softvéru a hardvéru s  cMT-HDMI ponúka cMT-iM21 nové riešenie s veľkou obrazovkou:

 • kapacitná dotyková obrazovka
 • HDMI video input, full HD displej s 21,5´´ obrazovkou
 • kompaktný dizajn s hliníkovým krytom a ochranou NEMA4/IP65
 • 6H anti-scratch povrch z tvrdeného skla - odolný vočí poškriabaniu
 • prirodzená kompatibilita s cMT-HDMI - pripojením HDMI kábla a USB kábla - plug & play bez potreby kalibrácie alebo drivera
 • keď je USB port cMT-HDMI obsadený USB káblom používaným pre dotykový signál, cMT-iM21 má k dispozícii ďalší USB port, ktorý je možné použiť pre iné USB zariadenie, ktoré bude fungovať, akoby bolo pripojené k cMT-HDMI
 • hmotnosť do 5 kg, VESA

16.07.2018

EasyBuilder Pro Upgrade

EasyBuilder Pro ponúka všestranejšiu, profesionálnu a užitočnú knižnicu obrázkov

Nová verzia programu EasyBuilder Pro poskytuje výkonnejšiu, bohatšiu a realistickú knižnicu obrázkov, ktorá umožňuje, aby užívateľský projekt odrážal skutočné prostredie. S vylepšeniami hardvéru prináša spoločnosť Weintek HMI obrazy vysokej kvality, ktoré môžu konkurovať smartphonom / tabletom.

Niektoré objekty budú v prípade potreby prijímať systémové obrázky ako predvolený štýl, čo výrazne skracuje čas na návrh projektu.

Používatelia môžu tiež pridať nové zdroje obrázkov vo formáte knižnice obrázkov s príponou flb / flbx.

 

Download EasBuilder Pro

16.07.2018

Bezpečnosť na prvom mieste - certifikáty cloudovej služby Talk2M

Bezpečnosť je vašim prvým benefitom pri využívaní cloudovej služby Talk2M

Veľmi náročný systém riadenia bezpečnosti informácií (ISMS) pre platformu cloudového pripojenia Talk2M certifikát ISO27001 a medzinárodne uznávaná bezpečnostná norma a protokol STAR (Security Test Audit Report) predstavujú vysokú úroveň zabezpečenia v rámci platformy Talk2M.

Nová brožúrka o bezpečnosti cloudovej služby Talk2M >>

 

 

15.06.2018

EasyAccess2.0 Push Notification - údržba kdekoľvek a kedykoľvek

Musíte vždy zabezpečiť, aby operátori dohliadali na stroje? Snívalo sa vám, že sa stroje pokazili, prebudili ste sa spotený a nemohli ste spať? Chcete dostávať upozornenia, keď majú stroje problémy bez ohľadu na to, kde sa nachádzate? Tím spoločnosti Weintek pre výskum a vývoj predstavuje novú funkciu, ktorá vám umožňuje prijímať notifikácie z HMI kdekoľvek a kedykoľvek.

Kombináciou EasyAccess2.0 push notification s HMI udalosťou / alarmom môžete okamžite prijímať upozornenia v smartfónoch alebo tabletoch aj počas večere, spánku, stretnutia so zákazníkmi alebo dokonca počas dovolenky. Doba  „priemyslu 4.0“  si vyžaduje rýchle informácie. Aplikácia EasyAccess2.0 vám môže vždy pomôcť skrátiť čas odozvy, keď narazíte na problém so strojom a súčasne šetríte náklady tým, že znižujete pracovnú silu na pracovisku.

Táto funkcia vám pomôže:

 • Pri monitorovaní situácie na mieste 24 hodín.
 • Keď nemáte dostatok pracovnej sily na monitorovanie vašich strojov po celú dobu.
 • Skrátite dobu odpovede a situáciu zvládnete rýchlejšie.

Príklad aplikácie:

Na Taiwane ľudia žijúci v nízko položených regiónoch trpia záplavami. Vládna agentúra vyžaduje použitie VNC  pre sledovanie HMI 24 hodín, kvôli včasnému rozhodnutiu, kedy sa má aktivovať čerpacia stanica. S EasyAccess2.0 push notification pracovníci agentúry už nebudú musieť sledovať obrazovky po celú dobu, čerpanie stanice môžu aktivovať pomocou telefónu alebo tabletu, keď dostanú push notifikáciu.

Stránky

Napíšte nám